Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 783
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Będą doposażać jednostki

Czwartek, 30 stycznia 2014, 7:20
Autor: red.
Żarów: Będą doposażać jednostki
Fot. UM Żarów
Zakup specjalistycznego sprzętu, modernizacja strażackich remiz, pozyskanie nowych wozów bojowych i więcej wyszkolonych druhów. Takie plany na ten rok mają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żarów.

Właśnie rozpoczął się cykl zebrań, podczas których strażacy wspólnie z burmistrzem Leszkiem Michalakiem, zastępcą Grzegorzem Osieckim oraz przedstawicielami świdnickiej straży pożarnej omawiają działania na 2014 rok. - W planach naszej jednostki jest zakup specjalistycznego umundurowania, pozyskanie kolejnego samochodu w miejsce obecnego "Stara" oraz doposażenie nowego samochodu pożarniczego marki "Jelcz" w sprzęt pożarniczy - mówi Kazimierz Bistyk z jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Imbramowic.

W gminie Żarów funkcjonuje siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Ich kondycja jest coraz lepsza. Trafia do nich nowy sprzęt przeciwpożarowy, stare wozy strażackie wymieniane są na nowe, a do działań strażackich angażuje się coraz więcej młodych ochotników. - Wyposażanie jednostek OSP w nowoczesny sprzęt to inwestowanie w bezpieczeństwo. Od lat strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymują zakupiony ze środków gminy profesjonalny sprzęt i są szkoleni w zakresie ratownictwa drogowego. Dzięki temu mogą szybciej dotrzeć na miejsce i skuteczniej walczyć zarówno z pożarami, jak i ratować ludzi poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Rok 2013 to był kolejny rok udanej służby naszych strażaków. I rekordowy pod względem pozyskania nowych wozów bojowych. Takie zamierzenia zostaną utrzymane również w tym roku - tłumaczy burmistrz Leszek Michalak.

Sprawdź, kiedy spotkają się strażacy z pozostałych jednostek OSP:
- Buków (1 luty, godz. 17.00)
- Pożarzysko (15 luty, godz. 17.00)
- Mrowiny (21 luty, godz. 18.00)
- Wierzbna (1 marca, godz. 17.00)
- Żarów (8 marca, godz. 17.00)

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group