Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Będą nowe mieszkania

Wtorek, 2 maja 2023, 11:38
Autor: red
Świdnica: Będą nowe mieszkania
Fot. UM Świdnica
Budowa nowych mieszkań TBS w Świdnicy z dofinansowaniem

Świdnica otrzymała ponad 3,8 mln zł wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego z Banku Gospodarstwa Krajowego. W środę, 26 kwietnia w Warszawie zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski z rąk ministra rozwoju i technologii, Waldemara Budy odebrał grant w postaci czeku.

Kwotę w wysokości 3 860 159,70 zł miasto wniesie aportem do Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i obejmie nowe udziały w spółce. Pieniądze przeznaczone są na budowę mieszkań przy ul. Leśnej.

28 mieszkań i 42 miejsca postojowe powstaną w miejscu porzuconej budowy hospicjum. Spółka ma już nowy projekt architektoniczno-budowlany i techniczny budynku oraz pozwolenie na budowę.

- Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Obecnie czekamy na decyzję BGK w kwestii przyznania 3,9 mln zł kredytu w ramach rządowego programu popierania budownictwa społecznego. Wystąpiliśmy także o blisko 1,4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa BGK – mówi Marek Zawisza, prezes ŚTBS. - Jeśli spółce uda zdobyć środki na sfinansowanie inwestycji, szacowanej na ponad 13,8 mln zł, w październiku możliwe będzie rozpoczęcie robót budowlanych – dodaje.

Zakończenie budowy planowane jest na styczeń 2025 roku, a zasiedlenie budynku – na luty 2025 r.

Bezzwrotne wsparcie budownictwa z Funduszu Dopłat otrzymali także: gmina miasto Augustów, miasto Chorzów, gmina miejska Dzierżoniów, gmina Jawor, gmina Opole oraz gmina Strzegom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group