Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 519
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą nowe wiaty na przystankach w Olszanach i Rogoźnicy

Wiadomości: Gmina Strzegom
Wtorek, 20 listopada 2012, 10:22
Aktualizacja: 10:23
Autor: red.
Fot. użyczone
Burmistrz Strzegomia, wychodząc naprzeciw prośbom mieszkańców gminy, polecił przeprowadzić analizę braku wiat na przystankach, z których codzienne korzystają dzieci dojeżdżające do szkół.

Uczniowie oczekujący na autobus szkolny na przystankach, na których nie ma wiat, nie mogli nigdzie schronić się podczas opadów deszczu i śniegu. Obecnie zapadła decyzja o zakupie trzech wiat dla miejscowości Olszany i Rogoźnica. Dwie z nich trafią do Olszan. Warto dodać, że z tych wsi do szkół dojeżdża duża liczba dzieci.

W tej chwili przez Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu prowadzone jest postępowanie ofertowe, ale już można powiedzieć, że szacowany koszt zakupu tych trzech urządzeń to kwota rzędu 12 000 zł. Nowe wiaty mają stanąć w Olszanach i Rogoźnicy jeszcze w listopadzie. Wszystko więc wskazuje, że uda się zdążyć z ich zakupem przed największymi chłodami.

- Bardzo nam zależało, żeby nasze dzieci nie mokły w oczekiwaniu na szkolny autobus. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu sołtysa naszej wsi pana Ireneusza Biernata, jest szansa, że wiaty przystankowe zostaną ustawione w Olszanach – mówią mieszkańcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group