Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą parkingi i siedziba pogotowia przy Latawcu

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 15 stycznia 2010, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: SP, opr. MaS
Fot. SP
Długo wyczekiwana inwestycja – budowa parkingów przy szpitalu „Latawiec” w Świdnicy – ruszy już w tym roku. Także w tym roku latem rozpocznie się budowa nowej siedziby Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy.

Właśnie stworzono koncepcję zagospodarowania terenu wokół Latawca, wyznaczono tereny komercyjne niepotrzebne szpitalowi, które zostaną wystawione na sprzedaż oraz ustalono miejsce budowy nowej siedziby pogotowia.

Parking będzie miał charakter modułowy. Oznacza to, że wyznaczono kilka sektorów, gdzie będzie można zostawić swoje samochody. Zaplanowano wykonanie trzech głównych modułów oraz trzech uzupełniających dla personelu medycznego. Miejsca parkingowe wkomponowano w istniejącą roślinność tak, aby nie trzeba było wycinać żadnego z rosnących tam drzew. Dodatkowo ustalono, że wybudowana zostanie zatoka autobusowa u zbiegu ulic Korczaka i Leśnej oraz chodnik dla pieszych, co było palącą kwestią.

- Porozumieliśmy się z urzędem miasta odnośnie budowy chodnika przy ul. Leśnej. Miasto zadeklarowało, że wykona ten chodnik tak, aby ułatwić komunikację pieszych od zatoki autobusowej aż do wejścia głównego do szpitala oraz do właśnie projektowanej nowej siedziby Powiatowego Pogotowia Ratunkowego. – mówi Roman Etel z Zarządu Powiatu w Świdnicy.

Powiat czeka teraz na zatwierdzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez radę miasta. Tylko wtedy będzie można zlecić wykonanie dokumentacji technicznej, czyli szczegółowego projektu z uwzględnieniem m. in. kosztorysów i pozwolenia na budowę. Zaraz po skompletowaniu dokumentacji powiat zleci przetarg na wykonawstwo.

Planuje się, że parkingi wybudowane zostaną ze środków budżetu powiatu, natomiast budowę chodnika sfinansuje miasto. W sumie powstanie prawie 300 miejsc parkingowych. Największy moduł będzie miał 114 miejsc, a najmniejszy 8. Moduły będą wkomponowane w obecną infrastrukturę terenów wokół szpitala.

Jeśli chodzi o budowę nowej siedziby pogotowia, w tym przypadku nie trzeba będzie czekać na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. - Zwróciliśmy się do urzędu miasta z wnioskiem o wydanie decyzji o lokalizacji celu publicznego pn. Budowa Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy. Decyzja zostanie wydana do końca stycznia. Od tego momentu projektant będzie miał maksymalnie trzy miesiące na dostarczenie pełnej dokumentacji technicznej. Zaraz po tym ogłosimy przetarg na wykonawstwo i planujemy, że budowa wystartuje w lipcu. – wyjaśnia Roman Etel.

Warto dodać, że realizacja tej inwestycji odbędzie się ze środków własnych pogotowia, które pieniądze wygospodarowało z własnych oszczędności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group