Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Będą pieniądze na budowę żłobka na osiedlu Zawiszów

Środa, 2 marca 2016, 7:23
Aktualizacja: 22:23
Autor: opr.red.
Świdnica: Będą pieniądze na budowę żłobka na osiedlu Zawiszów
Fot. użyczone
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu ofert w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch 2016” moduł 1. Miasto Świdnica otrzyma 1 836 735 złotych na budowę żłobka na osiedlu Zawiszów.

Moduł pierwszy skierowany jest do gmin i dotyczy tworzenia oraz utrzymania nowych miejsc opieki nad najmłodszymi. Ministerstwo przeznaczyło na ten cel 60 000 000 zł. Do dofinansowania zakwalifikowało się 111 ofert, spośród których tylko pięć gminy otrzyma wsparcie wyższe od Świdnicy. Dotacja dla naszego miasta jest najwyższa na Dolnym Śląsku.

Najważniejsze są dla mnie wszystkie działania, które pomagają świdnickim rodzinom, zachęcające młodych ludzi do tego, żeby chcieli właśnie tutaj w Świdnicy mieszkać i pracować – podkreślała na spotkaniach z mieszkańcami prezydent, Beata Moskal-Słanewska – Jednym z tych działań jest właśnie budowa żłobka na Zawiszowie. Jedna funkcjonująca taka placówka w mieście to niestety za mało. Stworzenie dodatkowych 100 miejsc dla najmłodszych świdniczan pozwoli młodym mamom szybciej wrócić do pracy. A otrzymana dotacja z pewnością będzie dla miasta dużym wsparciem w realizacji tego zadania.

Miasto posiada dokumentację projektowo-kosztorysową budowy żłobka opracowaną przez Biuro Projektowe Piotr Nogowski Architekci z Gdańska. Zakres dokumentacji obejmuje: projekt budynku żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem. Szacunkowy koszt zadania to 5 milionów złotych, w tym roboty budowlane, dokumentacja i nadzory – 4 miliony 600 tysięcy złotych i wyposażenie – 410 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2016 roku.

W ramach programu „Maluch 2016” w module 2 otrzymaliśmy także wnioskowaną kwotę 35 700 zł na funkcjonowanie istniejącej już placówki, czyli Miejskiego Żłobka nr 1 w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group