Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 640
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą się uczyć w szkole imienia Astrid Lindgren

Wiadomości: Gmina Żarów
Poniedziałek, 4 czerwca 2012, 9:09
Aktualizacja: 9:11
Autor: red
Fot. użyczone
Szwedzka autorka literatury dziecięcej Astrid Lindgren została patronką Szkoły Podstawowej w Zastrużu. W piątek 1 czerwca w szkolnej placówce w Zastrużu odbyła się uroczystość nadania imienia szkole.

– Przy wyborze kandydata na patrona szkoły kierowaliśmy się głównie względami wychowawczymi. Cechy patrona szkoły powinny odzwierciedlać potrzeby wychowawcze młodzieży we współczesnym świecie. Patron powinien być wzorem do naśladowania dla młodych ludzi i cechować się pełną szacunku postawą wobec bliskich, a także wiedzą i umiłowaniem sztuki. Nasza patronka szkoły Astrid Lindgren jest wzorem wszystkich tych cnót. W swoim długim żywocie nigdy nie zapomniała, jak cudownie, a równocześnie trudno jest być dzieckiem – mówiła podczas uroczystości dyrektor szkoły Krystyna Wardach.
O tym, że wybór patrona szkoły to wielki egzamin dojrzałości, przed którym stają nauczyciele i wychowawcy oraz rodzice i uczniowie mówili również zaproszeni goście.
– Dzień 1 czerwca z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci Waszej Szkoły i osób z nią związanych. Mam nadzieję, że sięgając do pracy i myśli Waszej patronki i zarazem wielkiej przyjaciółki dzieci Astrid Lindgren, młodzież z większym zapałem podejmie trud nauki i codzienne życiowe wyzwania. Gratulując Pani Dyrektor, Radzie Pedagogicznej, Uczniom i Rodzicom składam wyrazy uznania i życzę kolejnych dobrze zapisanych kart w dziejach Waszej Szkoły. Niech to wydarzenie będzie inspiracją do dalszych, równie wartościowych wzniosłych działań, które wzbogacą jej historię. Posiadanie patrona i własnego sztandaru to powód do dumy, ale i zobowiązanie. To ważny atrybut szkolnej tradycji. Niech ta tradycja pomaga w kształtowaniu serc i umysłów dzieci oraz młodzieży – gratulował społeczności szkolnej w Zastrużu burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Gratulacje i życzenia płynęły również ze strony wszystkich przemawiających. Zaproszeni goście życzyli całej społeczności szkolnej, by wypełniała swoją misję, czerpiąc wzorce z patronki, by nie poddawać się mimo przeciwności losu, że ważna jest determinacja i upór w tym, co się robi i że o sukcesach nie decydują jedynie predyspozycje i talenty, ale też chęci i wola działania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group