Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Będą usuwać azbest

Środa, 21 maja 2014, 11:24
Aktualizacja: 12:13
Autor: red.
Strzegom: Będą usuwać azbest
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom otrzymała dofinansowanie na inwentaryzację i utworzenie programu usuwania azbestu. W ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się inwentaryzacja wyrobów azbestowych znajdujących się na jej terenie.

Wyspecjalizowani przedstawiciele firmy, która utworzy program dla gminy, odwiedzą każde gospodarstwo w celu odnotowania ilości posiadanego azbestu. Inwentaryzacja będzie poprzedzona akcją informacyjną, co pozwoli na rzetelną i sprawną pracę. W naszej gminie jest bardzo dużo azbestu szczególnie na pokryciu dachowym. Rekordzistą jest wieś Olszany. Z mieszkańcami wsi w tym temacie rozmawiał już burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta w czasie ostatniego zebrania. Mieszkańcy byli bardzo zainteresowani szczególnie kwestiami finansowymi demontażu i utylizacji azbestu. Realizacja tego programu musi zakończyć się do 2032 r. Ważnym jest przygotowanie się finansowe właścicieli posesji, bo nowe pokrycie dachu w całości będzie po ich stronie.

Zinwentaryzowane i objęcie gminnym programem likwidacji azbestu z obiektów zawierających wyroby azbestowe spowoduje, że gmina będzie mogła ubiegać się o wsparcie ze środków publicznych na ich usunięcie. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oferuje wsparcie dofinansowania w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych, czyli demontażu, transportu i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Do projektu zapewne dołoży się także gmina Strzegom.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group