Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bedą walczyć z dzikimi wysypiskami

Poniedziałek, 11 lipca 2016, 10:07
Autor: red
Żarów: Bedą walczyć z dzikimi wysypiskami
Fot. UM Żarów
Sprytnie i skutecznie. Tak działa małe urządzenie, nazywane fotopułapką, które wyczuwa ruch, robi zdjęcie, a następnie przesyła je do odpowiednich instytucji. Takie urządzenia zostaną także zamontowane w różnych miejscach na terenie gminy Żarów.

Być może w ten sposób uda się choć trochę wyeliminować problem dzikich wysypisk.
- Walczymy z tym, jak możemy, ale coraz częściej jest to walka z wiatrakami. Dlatego zakupiliśmy fotopułapki, które robią zdjęcia, gdy ktoś znajdzie się w ich zasięgu. Aparaty te rejestrują nie tylko wizerunek, ale również numery rejestracyjne samochodu, którym dana osoba przyjechała. Można je zamontować w dowolnym miejscu, jak chociażby w pobliżu nielegalnego wysypiska. Nagra ona osoby, które wyrzucają tam swoje odpady. Dzięki temu będzie można je zidentyfikować, ukarać i przymusić do posprzątania po sobie - mówi Michał Działowski z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Przypominamy, że meble, zużyte opony i inne odpady bezpłatnie można zostawiać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów w Żarowie. Z punktu przystosowanego do magazynowania tego typu odpadów komunalnych korzystać mogą wszyscy mieszkańcy gminy Żarów. W każdy poniedziałek, w godz. od 16.00 do 18.00, środę od godz. 14:00 do 18:00 i sobotę od 10.00 do 12.00 odpady te można zostawiać w firmie Agro system Sp. z o.o. Andrzej Konieczny przy ul. Armii Krajowej 34 w Żarowie.
- Mieszkańcy mogą przywozić zużyty sprzęt RTV i AGD (telewizory, lodówki, zamrażarki, lokówki, baterie, akumulatory i inne), meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady biodegradowalne tj. liście, trawę, rozdrobnione gałęzie, zużyte opony od pojazdów osobowych, przeterminowane leki i chemikalia oraz w workach tworzywa sztuczne, papier, tekturę, szkło i metale. Raz w miesiącu można przekazać również do 0,5 m3 gruzu budowlanego. Przypominamy, że dostarczając odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów należy mieć ze sobą dowód osobisty - wyjaśnia Tomasz Kuska, inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group