Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Będą wspierać chorych w Żarowie

Środa, 29 stycznia 2014, 8:46
Autor: red.
Żarów: Będą wspierać chorych w Żarowie
Fot. UM Żarów
Tu nie mówimy o chorobie, mówimy o życiu – podkreślają pracownicy świdnickiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum", którzy od kilku lat pomagają chorym w gminach powiatu świdnickiego. Teraz pod ich opieką znajdą się również mieszkańcy gminy Żarów.

Gmina podpisała właśnie umowę z świdnickim hospicjum, które sprawować będzie opiekę nad mieszkańcami w terminalnej fazie choroby nowotworowej. - Dysponujemy specjalistycznym sprzętem medycznym, w postaci profesjonalnych łóżek, materacy przeciwodleżynowych, koncentratorów tlenu oraz innych środków opatrunkowych i pielęgnacyjnych, z których bezpłatnie będą mogli korzystać mieszkańcy gminy Żarów. Chorzy zostaną również objęci opieką lekarską, pielęgniarską i psychologiczną - zapewnia Dariusz Pawliński, prezes hospicjum w Świdnicy.

Przez ostatnie dwanaście lat takie usługi na rzecz mieszkańców gminy Żarów świadczyło Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Żarowie. Jednak z powodu braku wolontariuszy i pielęgniarek zamknęło swoją działalność. Dziś, w dużej mierze dzięki wsparciu gminy oraz zaangażowanych w ten cel żarowskich radnych z Klubu Wspólnota Samorządowa i poseł na Sejm RP Annie Zalewskiej chorzy mieszkańcy gminy Żarów znów mogą liczyć na profesjonalną pomoc lekarską i medyczną. - Rzeczywiście brakuje na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim możliwości zaopiekowania się ludźmi starszymi i zaoferowania im pomocy w tych najtrudniejszych dla nich chwilach. Wspólnie z moją asystentką będziemy się również kontaktować ze stowarzyszeniem w Wałbrzychu, które pokaże, co trzeba zrobić, aby sprawować właściwą opiekę nad tymi ludźmi i po prostu zwyczajnie im pomagać - mówi Anna Zalewska, poseł na Sejm RP.

Medycznym sprzętem, który pozostał po żarowskim hospicjum wciąż zajmować się będzie radny Rady Miejskiej Mariusz Borowiec. Zgłoszenia w sprawie wypożyczenia sprzętu medycznego można zgłaszać pod numerem telefonu radnego 531 839 521. - Z medycznego sprzętu mogą korzystać najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszej gminy. Teraz będą również mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną. To bardzo dobra wiadomość - komentuje decyzję burmistrza Żarowa radny Rady Miejskiej Mariusz Borowiec.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group