Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą zbierać środki na jedzenie dla głodnych dzieci

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 4 października 2011, 12:54
Aktualizacja: 12:56
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy przeprowadzi 19 i 25 października uliczne kwesty, w których udział wezmą uczniowie świdnickich szkół ponadgimnazjalnych oraz wolontariusze PCK. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na dożywianie dzieci z terenu naszego miasta.

W 1947 r. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO) ogłosiła 16 października Światowym Dniem Walki z Głodem. W tym dniu na całym świecie zbierane są fundusze na programy dożywiania.

Polski Czerwony Krzyż od 13 lat prowadzi ogólnopolską Kampanię Walki z Głodem. – Celem naszej kampanii jest nie tylko walka z głodem i ubóstwem, ale przede wszystkim edukacja społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia. Co roku w całym kraju odbywają się happeningi, konkursy, zbiórki żywności w marketach, kwesty uliczne na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących lub dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach – wyznaje Krystian Werecki, PCK w Świdnicy.

Każdego roku Polski Czerwony Krzyż dożywia 10 000 dzieci. Ponad 20 000 maluchów otrzymuje wyprawkę szkolną, a tysiąc co roku wyjeżdża na kolonie. W ramach programu Godne Dzieciństwo, PCK stwarza dzieciom szansę na zaspokojenie ich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie uniknięcie pokoleniowej biedy. To wszystko nie było by możliwe, gdyby nie pomoc ludzi o ogromnych sercach.

W Świdnicy Zarząd Rejonowy PCK przeprowadzi uliczne kwesty, w których udział wezmą uczniowie świdnickich szkół ponadgimnazjalnych oraz wolontariusze PCK w dniach 19 i 25 października. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na dożywianie dzieci z terenu naszego miasta. W związku z tym, że każda złotówka zostanie przekazana na potrzeby dzieci w naszym rejonie organizatorzy akcji liczą na pomoc świdniczan.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~świdniczanin 4-10-2011 15:22
No przydało by się bo w Świdnicy jest duża bieda, dzieci chodzą głodne , żebrzą po osiedlu , w szkołach kradną innym dzieciom jedzenie , szkoda normalnie słów .
~ 4-10-2011 21:49
a gdzie są te głodne dzieci? pompowany temat
~ 5-10-2011 7:44
niech kanydaci na posłów i senatorów wspomoga zamiast papier drukować? dzieci beda miały wiecej i lasy oddetchną????
~ 5-10-2011 16:39
niech się rodzice tychże dzieci za robotę wezmą!!!
~Agata 5-10-2011 17:03
Temat wcale nie jest "pompowany". Szkoda, że nie każdy dostrzega potrzebę pomocy innym. Poza tym nawet w rodzinach, w których rodzic pracuje nie zawsze jest co włożyć do garnka... Nie ulegajmy stereotypom, pomóżmy i wesprzyjmy akcję!!
~ 5-10-2011 18:24
Agata właśnie uległaś stereotypowi :)
~Agata 5-10-2011 18:25
Tak?? Ciekawe jakiemu?
~Krzysiek 5-10-2011 20:10
Takiemu, że dzieci w Świdnicy chodzą głodne. Wszystkie szkoły i wiele organizacji pozarządowych zajmują się monitorowaniem środowisk i dzieci mogących niedojadać. Jeżeli znasz takie przypadki zgłoś to do nich lub Mops. Wiem, że pomogą bo siedzę w temacie. Można to zrobić anonimowo. Mówię tu o dożywianiu a nie dawaniu kasy na wódę dla rodziców. Jest to chyba jedyna dziedzina na którą w naszym mieście nie brakuje pieniędzy; zarówno z budżetu miasta jak i od ludzi dobrej woli. Problemem może być jedynie dotarcie do wszystkich potrzebujących i na tym punkcie powinniśmy być wyczuleni a nie wrzucając piątaka do puszki czyścić swe sumienie. Przepraszam za brzydkie słowo " monitorowanie"
~Agata 5-10-2011 20:42
Wrzucenie choćby złotówki do puszki nie jest czyszczeniem swojego sumienia. Nie każdy zna biedne rodziny osobiście, a biorąc udział w akcji na prawdę można pomóc. Zebrane pieniądze są przekazywane na żywność dla biednych dzieci a nie na alkohol dla rodziców... Moim zdaniem jest to dobra inicjatywa i warto organizować takie akcje a nie liczyć tylko, że ktoś inny pomoże.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group