Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Będą zbierać środki na jedzenie dla głodnych dzieci

Wtorek, 4 października 2011, 12:54
Aktualizacja: 12:56
Autor: red.
Świdnica: Będą zbierać środki na jedzenie dla głodnych dzieci
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy przeprowadzi 19 i 25 października uliczne kwesty, w których udział wezmą uczniowie świdnickich szkół ponadgimnazjalnych oraz wolontariusze PCK. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na dożywianie dzieci z terenu naszego miasta.

W 1947 r. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO) ogłosiła 16 października Światowym Dniem Walki z Głodem. W tym dniu na całym świecie zbierane są fundusze na programy dożywiania.

Polski Czerwony Krzyż od 13 lat prowadzi ogólnopolską Kampanię Walki z Głodem. – Celem naszej kampanii jest nie tylko walka z głodem i ubóstwem, ale przede wszystkim edukacja społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia. Co roku w całym kraju odbywają się happeningi, konkursy, zbiórki żywności w marketach, kwesty uliczne na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących lub dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach – wyznaje Krystian Werecki, PCK w Świdnicy.

Każdego roku Polski Czerwony Krzyż dożywia 10 000 dzieci. Ponad 20 000 maluchów otrzymuje wyprawkę szkolną, a tysiąc co roku wyjeżdża na kolonie. W ramach programu Godne Dzieciństwo, PCK stwarza dzieciom szansę na zaspokojenie ich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie uniknięcie pokoleniowej biedy. To wszystko nie było by możliwe, gdyby nie pomoc ludzi o ogromnych sercach.

W Świdnicy Zarząd Rejonowy PCK przeprowadzi uliczne kwesty, w których udział wezmą uczniowie świdnickich szkół ponadgimnazjalnych oraz wolontariusze PCK w dniach 19 i 25 października. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na dożywianie dzieci z terenu naszego miasta. W związku z tym, że każda złotówka zostanie przekazana na potrzeby dzieci w naszym rejonie organizatorzy akcji liczą na pomoc świdniczan.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group