Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych

Czwartek, 11 grudnia 2014, 11:40
Aktualizacja: 13:13
Autor: red.
Świebodzice: Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych
Fot. UM Świebodzice
Tańszy transport zbiorowy dla członków rodzin wielodzietnych – taką decyzję podjęli radni na wtorkowej sesji Rady Miejskiej. Decyzja podyktowana jest wdrożeniem programu dla rodzin z trójką lub większą liczbą potomstwa, który wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2015 r.

W efekcie przyjęcia uchwały wprowadzającej na terenie Świebodzic programu socjalnego na rzecz wspierania rodzin wielodzietnych, radni przystąpili do wymiernego określenia przysługujących im zniżek i bonifikat. Pierwszym etapem programu było uwzględnienie zniżek na przejazdy komunikacją miejską, ponieważ właśnie te ulgi były jednym z najczęściej wnioskowanych postulatów, które zgłaszały osoby ubiegające się o tzw. Kartę Dużej Rodziny.

W związku z wprowadzoną uchwałą ujednolicona została cena biletu jednorazowego, który od dnia 1 stycznia 2015 r. kosztował będzie, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, 50 groszy. Zmniejszeniu uległa również cena biletu miesięcznego. Członkowie rodzin wielodzietnych będą mogły nabyć go za kwotę 30 zł.

Wprowadzenie zniżek na przejazdy komunikacją to bardzo ważny, choć nie ostatni, krok w kierunku realizacji programu pomocowego. Już w styczniu planowane są kolejne zniżki, tym razem za korzystanie z oferty zajęć kulturalnych oraz obiektów sportowych.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group