Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Będzie bezpieczniej

Wtorek, 1 grudnia 2015, 8:53
Autor: opr.red.
Dobromierz: Będzie bezpieczniej
Fot. www.dobromierz.pl
Od kilku dni trwają prace rozbiórkowe na przejeździe kolejowym w Borowie. W tej sprawie przez lata wielokrotnie interweniowali mieszkańcy, występując do Polskich Kolei Państwowych o demontaż nieczynnych torów kolejowych. Działania te zostały skutecznie wsparte przez wójta Jerzego Ulbina oraz Stowarzyszenie ,,Aktywni Borów–Dzierzków”.

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego realizuje obecnie prace, polegające na usunięciu nieczynnego przejazdu kolejowego znajdującego się w ciągu drogi powiatowej przy wjeździe do Borowa. Stary przejazd był dla mieszkańców i wszystkich przejeżdżających nim osób bardzo uciążliwy i niejednokrotnie narażał na straty finansowe, będące skutkiem uszkodzenia pojazdów. Zaplanowany zakres prac przewiduje usunięcie nieczynnych torów z pasa jezdni, wykonanie podbudowy z mieszanki kamiennej oraz nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej w postaci warstwy wiążącej i ścieralnej. Powierzchnia realizowanych prac to około 150 m2.

Planowany termin zakończenia zadania to koniec przyszłego tygodnia. W imieniu wykonawcy przepraszamy za wszystkie utrudnienia komunikacyjne powstałe na odcinku prowadzonych prac remontowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group