Niedziela, 14 czerwca
11°C Jelenia Góra

Będzie bezpieczniej w gminie Dobromierz

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Pomoc finansową w formie dotacji celowej w wysokości 65 tys. zł otrzyma Gmina Dobromierz od Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Umowę na zadanie pn. "Zakup fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla jednostki OSP Dobromierz" podpisał we Wrocławiu wójt Jerzy Ulbin.

Środki te stanowią niezbędną część do realizacji zadania w formie zakupu samochodu dla dobromierskich strażaków. Wkład własny z budżetu gminy wyniesie blisko 300 tys. zł. O pozostałe środki miejscowy samorząd i OSP zabiegają w różnych instytucjach, gdyż koszt zakupu nowego pojazdu wyniesie ok. 750 tys. zł. Obecny 25-letni samochód jest znacznie wyeksploatowany i generuje wysokie koszty utrzymania.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka