Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierzków: Będzie chodnik w Dzierzkowie

Niedziela, 17 lipca 2016, 14:02
Autor: red
Dzierzków: Będzie chodnik w Dzierzkowie
Fot. UG Dobromierz
15 lipca br. wójt Jerzy Ulbin podpisał umowę w sprawie otrzymania pomocy finansowej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Umowa dotyczy dotacji na zadanie realizowane przez gminę w zakresie projektu złożonego w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" na zadanie pn. "Przebudowa chodnika do świetlicy wiejskiej, placu zabaw i boiska w Dzierzkowie wraz z oświetleniem solarnym".

Województwo udzieliło gminie pomocy finansowej w formie refundacji w wysokości do 50% wartości kosztorysowej zadania, jednak nie więcej niż 25 031,00 zł. Zakres prac obejmuje: wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym, położenie nawierzchni z kostki brukowej na podsypce z piasku, wykonanie krawężników bocznych z kostki kamiennej i dostawę wraz montażem na poboczu powstałego chodnika 3 szt. słupów oświetlenia - lamp solarnych.

Należy wspomnieć, że to już kolejna dotacja pozyskana w ciągu ostatnich lat przez gminę w ramach tego konkursu. Dotychczas udało się wykonać place zabaw w Dzierzkowie i Jugowej, szatnię sportową w Dobromierzu, dachy na budynkach świetlic wiejskich w Czernicy i w Jugowej oraz chodnik wraz z utwardzeniem placu przy świetlicy wiejskiej w Gniewkowie. Łączny koszt pozyskanych dotacji wyniósł blisko 150 tys. zł. Nieustanne są więc starania gminy w zakresie pozyskiwania dofinansowania w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi", które przynoszą pozytywne efekty i wpływają na poprawę życia mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group