Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Będzie cieplej w szkole i w sali

Wtorek, 13 maja 2014, 13:57
Aktualizacja: 13:58
Autor: red.
Strzegom: Będzie cieplej w szkole i w sali
Fot. użyczone
W roku 2013 gmina Strzegom zadbała o projekty termomodernizacji sześciu swoich placówek oświatowych. Przygotowanie dokumentacji technicznej i kosztorysowej okazało się strzałem w dziesiątkę, bo Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił w marcu 2014 konkurs na 85% dofinansowanie tych działań. Dzięki temu jeszcze w tym roku zostanie wykonana termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie i sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu.

W obu tych placówkach termomodernizacja jest koniecznością. W Jaroszowie trzeba wymienić okna oraz ocieplić dach i ściany. Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jaroszowie Beata Jankiewicz bardzo liczy na tę inwestycję, bo jak mówi, sanepid już wielokrotnie przesuwał termin wykonania tych działań. W okresie zimowym w sali gimnastycznej trudno jest prowadzić zajęcia wychowania fizycznego, bo sali nie można ogrzać. – Próbowaliśmy różnymi sposobami ocieplić i dogrzać ją, ale bezskutecznie - mówi dyrektor PSP nr 4 w Strzegomiu, Janina Klonowska. – Dlatego bardzo liczę na ten remont i cieszę się, że sprawa jest już tak daleko posunięta - dodaje.

W obu budynkach przewidziane jest wykonanie elewacji poprzedzone ociepleniem. Istotnym jest fakt, że pieniądze wydane na inwestycje termo modernizacyjne szybko się zwracają w eksploatacji budynku w kolejnych latach. Strzegomski wniosek przeszedł już pierwszy merytoryczny etap. – Zostaliśmy zaproszeni do drugiego etapu i 12 maja 2014 r. złożona została pełna dokumentacja konkursowa – informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. - Zainteresowanie samorządów tym konkursem jest bardzo duże, ale cieszy fakt że pula środków przeznaczonych na to działanie zwiększa się - dodaje.

Warunkiem złożenia dokumentów do drugiego etapu było wprowadzenie do budżetu gminy zadania i środków na realizację inwestycji. Tak też się stało w dniu 8 maja 2014 r. Radni przegłosowali zmiany w budżecie, gdzie na wniosek burmistrza znalazła się kwota jeden milion pięćdziesiąt tysięcy zł, z czego ponad 850 tys. zł to dotacja.

Pozostały jeszcze cztery projekty (Publiczne Przedszkole nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Gimnazja nr 1 i 2). W nowych środkach unijnych duża kwota zapisana została na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, co daje nadzieję na dalsze modernizacje naszych placówek. Z tych środków planowana jest także budowa nowego przedszkola nr 4.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group