Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 741
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Będzie hala sportowa w Gniewkowie

Wtorek, 1 maja 2018, 17:15
Aktualizacja: Środa, 2 maja 2018, 11:17
Autor: red
Gniewków: Będzie hala sportowa w Gniewkowie
Fot. UG Dobromierz
Od wielu lat wyczekiwana nie tylko przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gniewkowie inwestycja w końcu staje się faktem. Po ubiegłorocznej kompleksowej budowie boisk czeka nas kolejny etap prac, polegający na wybudowaniu całorocznej hali sportowej.

Jest to możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu projektu pn. ,,Budowa hali sportowo-rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie” w ramach otwartego konkursu pn. Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2018, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej wybranym gminom wyłonionym w ramach otwartego konkursu, zgodnie z którą Gmina Dobromierz otrzyma 100 tys. zł na realizację przedmiotowej inwestycji.

Obecnie trwają prace projektowe, obejmujące budowę zadaszenia boiska do koszykówki i siatkówki halowej o konstrukcji łukowej z drewna klejonego, z membraną z PCV, ogrzewaniem gazowym i oświetleniem LED.

Zgodnie z wytycznymi konkursu inwestycja zostanie zakończona w październiku br.
- Jestem przekonany, że powstanie innowacyjnego kompleksu umożliwi rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej gminy, uprawianie nowych i dotychczas realizowanych dyscyplin sportowych, organizowanie zawodów, treningów, realizowanie zajęć wychowania fizycznego, wzrost umiejętności sportowych, poprawę kondycji fizycznej mieszkańców oraz wpłynie na podniesienie atrakcyjności gminy pod względem turystycznym – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group