Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie ładniej, bezpieczniej i jaśniej

Wiadomości: Strzegom
Sobota, 26 września 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:52
Autor: opr.red.
Fot. www.strzegom.pl
Już nie będą straszyć brzydkie chodniki i zjazdy przy drodze wojewódzkiej 374. Właśnie trwa III etap przebudowy chodników przy drodze 374 w Strzegomiu, na odcinku od ul. Legnickiej do ul. Kasztelańskiej. Będzie też nowe oświetlenie drogowe.

Podjęte działania składają się z trzech zadań. Pierwszym i priorytetowym zadaniem jest przebudowa chodników przy drodze przy DW 374. Drugim - przebudowa oświetlenia drogowego na odcinku Al. Wojska Polskiego, obejmującego wymianę kabli oświetleniowych, oraz wymianę słupów oświetleniowych i opraw na nowe, typu LED. Trzecim zadaniem jest wymiana 11 szt. opraw oświetlenia drogowego na odcinku ul. Legnickiej w Strzegomiu.

- Przebudowie ulegają chodniki zlokalizowane po prawej stronie ulicy, jadąc z kierunku Świdnicy w kierunku Legnicy, czyli odcinek od skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Legnicką do ul. Św. Anny oraz po obu stronach ulicy na odcinku Al. Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Św. Anny do skrzyżowania z ul. J. Dąbrowskiego, tzn. do wiaduktu kolejowego - wyjaśnia burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. I dodaje: - Najbardziej ucieszą się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 nie tylko z chodnika, ale i z przebudowy zatoki autobusowej w ciągu Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu na wysokości szkoły. Zwiększy to bezpieczeństwo dzieci dojeżdżających do szkoły.

W ramach zadania zostanie wykonana nowa nawierzchnia chodników z kostki granitowej oraz płyt granitowych. Jedynie na odcinku powyżej budynku przy Al. Wojska Polskiego nr 28 a będzie nawierzchnia z kostki betonowej. Zjazdy i nowa nawierzchnia zatoki autobusowej wykonane zostaną z kostki granitowej. Nastąpi także wymiana barier ochronnych.

Wykonawcą robót jest firma Jerzy Majorek P.P.U.H. "Steinbudex-J.M." ze Świdnicy. Zadanie jest realizowane w ramach zawartego porozumienia z Województwem Dolnośląskim, które poniesie 50% całkowitych kosztów inwestycji. Całkowita wartość robót budowlanych wyniesie 1, 1 mln zł. Prace zostaną wykonane do 31 października br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group