Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowice/Wierzbna: Będzie nowa nawierzchnia

Czwartek, 14 lipca 2011, 14:40
Aktualizacja: 14:41
Autor: Starostwo Powiatowe
Nowice/Wierzbna: Będzie nowa nawierzchnia
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trasa Nowice – Wierzbna będzie miała nową nawierzchnię. Powiat otrzymał już pieniądze na prace naprawcze. Dotacja w wysokości 221 280 zł pochodzi z budżetu województwa dolnośląskiego.

Przyznane powiatowi środki to celowa dotacja przeznaczona na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. Odcinek Wierzbna – Nowice jest bowiem zakwalifikowany jako droga transportu rolnego i stanowi drogę dojazdową do gruntów rolnych na tym terenie.

- Remont zostanie podzielony na dwa etapy. W pierwszej kolejności wykonamy odciek przez miejscowość Nowice do nowobudowanej drogi tzw. łącznika do autostrady A4. Po rozstrzygnięciu przetargu na I etap, o ile wystąpią oszczędności, planowana jest realizacja II etapu lub jego części od nowo budowanej drogi 3396D przez miejscowość Wierzbna do obecnego przebiegu drogi 3396D. – wyjaśnia Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

Przetarg na I etap ogłoszony zostanie jeszcze w tym tygodniu. Otwarcie ofert zaplanowano na 29 lipca.

- Prace remontowe obejmą przebudowę nawierzchni asfaltowej w terenie zabudowanym łącznie z remontem chodników oraz przebudowę nawierzchni gruntowej na nawierzchnię bitumiczną od miejscowości Nowice do budowanego łącznika z A4. – mówi Aleksandra Ćwiękała ze Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Remontowany w ramach I etapu odcinek będzie miał długość 985 m. Panuje się, że prace zakończą się w październiku br. Długość odcinka w ramach II etapu to 1,756 km. Jeśli uda się wygospodarować oszczędności, przetarg na jego wykonanie ogłoszony zostanie w sierpniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group