Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Będzie nowe świdnickie osiedle

Poniedziałek, 17 maja 2010, 8:37
Aktualizacja: 14:19
Autor: KO
Świdnica: Będzie nowe świdnickie osiedle
Fot. Wiktor Bąkiewicz/mapka: UM Świdnica
Podczas burzliwej piątkowej sesji świdnickiej rady miejskiej nie tylko dyskutowano o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego rejonu ul. Leśnej, ale też uchwalono zmianę planu obszaru zabudowy mieszkaniowo–usługowej „Westerplatte – Bystrzycka” w Świdnicy. Przy wylocie na Dzierżoniów mają powstać domki jednorodzinne.

Oczywiście nie obyło się bez słownych przepychanek. Nie wszystkim radnym bowiem podobają się plany władz miasta. Radny Janusz Solecki obawia się, że ziemia pójdzie w ręce deweloperów, a mieszkańcy chcący się budować systemem gospodarczym nie będą mieli na to szansy.

- Techniki sprzedaży dla świdniczan to wszyscy widzieli na ulicy Świerkowej: miały być działki dla świdniczan, a oni odchodzili z pocałowaniem klamki – powiedział na sesji Janusz Solecki. I dostał brawa od osób, które czekały na kolejną uchwałę, czyli plan dla Leśnej. podczas piątkowych obrad na sali było wielu działkowców, a także mieszkańców ul. Głowackiego.

Koniec końców uchwałę przyjęto. Za głosowało 15 radnych, wstrzymali się rajcy z Prawa i Sprawiedliwości oraz z Lewicy.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowo-usługowej „Westerplatte – Bystrzycka” w Świdnicy był już zmieniany w 2007 r. Wtedy to chciano sprzedać dużą część terenów. Miasto jednak napotkało przy tym trudności. Chodzi o tereny o powierzchni około 31 ha. Teraz dokonano zmiany planu polegającej na zróżnicowaniu funkcji na poszczególnych działkach, wzbogacając ofertę inwestycyjną oraz obniżając koszty uzbrojenia, które poniesie miasto.

Pomiędzy ulicami Bystrzycką i Westerplatte (za rondem) przewiduje się lokalizację: zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami, zabudowy mieszkaniowej średniej intensywności, zabudowy jednorodzinnej, zabudowy jednorodzinnej z usługami.

- Projektowane tereny mieszkaniowe zostaną uzupełnione o program usług podstawowych (handel, rzemiosło) i publicznych między innymi z zakresu: sportu i rekreacji oraz oświaty – tłumaczy w uzasadnieniu uchwały Maria Kasprowicz-Gładysz z Urzędu Miejskiego w Świdnicy. - Projektowanej zabudowie towarzyszyć będą rozległe tereny zieleni urządzonej.

Więcej na temat majowej sesji rady:
* Bój o ogródki odłożony na później
* Zobowiązanie do 2025 roku

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group