Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie pomoc w nowym miejscu dla uzależnionych

Wiadomości: Świdnica
Środa, 2 maja 2012, 18:17
Aktualizacja: Czwartek, 3 maja 2012, 8:32
Autor: red
Fot. red.archiwum
Ostateczny odbiór nowego zakładu opieki zdrowotnej w Świdnicy zakończony. Przy ul. Westerplatte 47 powstał zupełnie nowy budynek. Fundusze na budowę poradni dla uzależnionych od alkoholu i ich rodzin przeznaczyło miasto ze swojego budżetu. Inwestycja kosztowała 1,98 mln zł.

– To zupełnie nowy obiekt, w którym podopieczni zmagający się z uzależnieniami nie tylko będą mogli liczyć na profesjonalną pomoc, ale będzie to się działo w dobrych i sprzyjających warunkach, co również ma duże znaczenie. Stąd decyzja o zrealizowaniu inwestycji, która będzie służyła nie tylko mieszkańcom z problemami uzależnień, ale również podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
– W nowej poradni zdecydowanie poprawią się warunki dla pacjentów walczących z uzależnieniami i ich rodzin. Oprócz bardzo dobrego standardu będziemy mogli poszerzyć ofertę pomocy przeznaczoną dla uzależnionych od alkoholu, narkotyków, czy też hazardu oraz uwikłanych w problem przemocy w rodzinie. Na ul. Westerplatte przeniesione zostaną: Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Poradnia Terapii Uzależnień, które obecnie działają przy ul. Chrobrego – mówi Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. – Do budynku przeprowadzi się także sekcja terenowa pracowników socjalnych, którzy będą obsługiwać rejon dolnej Świdnicy, czyli m. in. os. Zarzecze i Kraszowice. Mieszkańcy z tego rejonu miasta będą mogli w bardziej dogodnym miejscu załatwiać swoje sprawy. Natomiast pracownicy socjalni będą bliżej środowiska, w którym żyją ich podopieczni. Uruchomienie ośrodka w nowym miejscu planowane jest na drugą połowę maja.
Budowę obiektu zrealizowała wałbrzyska spółka MAX. Poradnia dla osób uzależnionych ma 331,36 m2 powierzchni użytkowej budynku, a kubatura obiektu to 2.494,91 m3. Obiekt przyjazny jest dla osób niepełnosprawnych. Teren został ogrodzony i na nowo zaaranżowany, a na miejscu przewidziano również parking.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 3-05-2012 0:43
A gdzie jest dom samotnej matki?
~ 3-05-2012 20:25
A do czego Ci ten adres ?
~www 5-05-2012 11:03
a może ośrodek dla uzależnionych od czekolady, uzależnionych od internetu, uzależnionych od telewizji? różne uzależnienia stają się podobne do alkoholu, dlaczego ja mam ze swoich podatków utrzymywać po więźniach kolejną grupę wykolejeńców??????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group