Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Będzie przebudowa dworca kolejowego w Żarowie

Sobota, 12 grudnia 2015, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: Będzie przebudowa dworca kolejowego w Żarowie
Fot. www.um.zarow.pl
Żarowski dworzec kolejowy od wielu już lat straszy swoim wyglądem. Dodatkowo miejsce to jest notorycznie niszczone i dewastowane. Nie jest to dobra wizytówka miasta. Obiekt jednak jest własnością PKP, co oznacza, że gmina nie może przystąpić do remontu, nie będąc jego właścicielem.

Pojawiło się jednak światełko w tunelu i być może budynek dworca odzyska w końcu dawny blask. Zarząd PKP podpisał list intencyjny, w którym zobowiązał się do wspólnej realizacji projektu przebudowy dworca kolejowego w Żarowie. To pierwszy tak konkretny krok w sprawie realizacji tej inwestycji. - Do końca roku ma zostać podpisany kolejny akt notarialny z PKP dotyczący nieodpłatnego przekazania gminie Żarów działki, na której usytuowany jest parking na przeciw dworca kolejowego w Żarowie. Będzie to kolejny krok w stronę budowy planowego w tym miejscu centrum przesiadkowego. W ramach inwestycji odnowiony ma zostać peron przystanku komunikacji autobusowej i wyremontowana nawierzchnia drogowa. Powstaną również nowe parkingi. Podróżowanie zatem stanie się łatwiejsze i bardziej komfortowe. Realizacja tego projektu będzie mocno odczuwalna przez mieszkańców, ale i osób odwiedzających naszą gminę - tłumaczy burmistrz Leszek Michalak.

Na mocy podpisanego listu intencyjnego zapadła deklaracja, że PKP zobowiąże się do modernizacji dworca kolejowego i dostosowania budynku do obowiązujących przepisów oraz standardów europejskich. Kiedy dokładnie ma rozpocząć się jego gruntowna przebudowa, tego jeszcze nie wiadomo. Najważniejsza jednak jest już konkretna decyzja, która zapadła ze strony PKP, obecnego właściciela budynku dworca kolejowego w Żarowie. Z pewnością da to początek ważnej i strategicznej inwestycji, która planowana jest w tej części Żarowa.

Dzięki przejęciu gruntu od PKP, na terenie Żarowa, tuż przy dworcu kolejowym ma powstać centrum przesiadkowe. Postęp inwestycji uzależniony jednak będzie od pozyskanych środków unijnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group