Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1460
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Będzie renowacja

Niedziela, 29 maja 2022, 9:35
Autor: red
Gmina Żarów: Będzie renowacja
Fot. UM Żarów
Gmina Żarów otrzymała dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na konserwację rowów melioracyjnych na terenie naszego miasta.

Przyznana kwota to 30.000,00 złotych, pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach konkursu wniosków na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych będących własnością gminy, którego organizatorem był Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

- Środki finansowe, które pozyskaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego zostaną przeznaczone na konserwację gruntowną rowu wraz z umocnieniem dna i skarp rowu płytami ażurowymi na długości 143,3 m. oraz remont przepustu o długości 16,7 m. i śr. 500 m. Prace zrealizowane zostaną na terenie Żarowa, na odcinku rowu od stadionu do odstojników oraz przy Alei Dębowej. W ramach zadania wymienione będą przepusty, a wszystkie rowy zostaną również gruntownie oczyszczone – wyjaśnia kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie Piotr Weiland.

Łącznie dofinansowanie na inwestycje z zakresu konserwacji rowów bądź urządzeń melioracyjnych otrzymało 55 projektów z gmin Dolnego Śląska, w tym także gmina Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group