Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Będzie więcej książek

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 15:42
Autor: red
Roztoka: Będzie więcej książek
Fot. UG Dobromierz
Wsparcie finansowe w kwocie 8 tys. zł na zakup książek do szkolnej biblioteki w Roztoce to wynik pozytywnej oceny wniosku złożonego pod koniec ubiegłego roku przez gminę Dobromierz w ramach programu wieloletniego Priorytet 3 ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Uzyskana dotacja to korzyść dla naszych uczniów. Kontakt z książką dostarcza wiedzy o świecie i ludziach, rozwija wyobraźnię oraz uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych. Ważne jest, aby zainteresować ucznia czytaniem na każdym etapie edukacji, gdyż umiejętność rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów to jedno z najważniejszych umiejętności zdobywanych w procesie kształcenia – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Kluczowym celem programu jest wspieranie dostępu do nowości wydawniczych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, kształtowanie postaw korzystania z wiedzy i informacji pozyskanych z szeroko rozumianej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa.

Program jest nowym elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020 w zakresie wzmocnienia potencjału bibliotek publicznych i szkolnych.

W tegorocznej edycji konkursu dofinansowane otrzyma Zespół Szkół w Roztoce. W poprzednim roku pozytywną weryfikację przeszły szkoły w Gniewkowie i w Dobromierzu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group