Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Będzie wsparcie dla jaworzyńskich szkół

Niedziela, 23 października 2016, 9:38
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Będzie wsparcie dla jaworzyńskich szkół
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Po długim okresie przygotowań do korzystania z kolejnej puli środków unijnych, a także po trwającej sporo czasu procedurze weryfikacji i oceny wniosków, powoli rozpoczyna się etap wydatkowania uzyskanych środków finansowych.

Jednym z pierwszych działań, na które gmina Jaworzyna Śląska uzyskała środki zewnętrzne, jest wsparcie dla szkół, a dokładniej dla ich uczniów. Warto podkreślić, że spośród 25 wniosków, które zostały złożone do dofinansowania, tylko 7 z nich uzyska dofinansowanie. Nasz wniosek po przejściu oceny weryfikacji technicznej i zgodności ze strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej, został oceniony najwyżej spośród wszystkich pozostałych.

Uzyskane środki trafią do nas poprzez Aglomerację Wałbrzyską, której gmina jest członkiem. Przeznaczone są na działania określone jako „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej”.

Realizacja zadania została przewidziana w dwóch szkołach podstawowych – w Jaworzynie Śląskiej oraz w Pastuchowie oraz w jaworzyńskim gimnazjum w okresie 3 letnim, tj. od 01.09.2016 r. – 31.08.2018 r. W ramach projektu przewiduje się przeprowadzenie zajęć dydaktyczno – wyrównawczych z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, warsztatów przyrodniczych, kół matematycznych oraz z języka angielskiego, warsztatów wyjazdowych, terenowych poligonów naukowych, przyrodniczych wycieczek naukowych. Zakupione zostanie również wyposażenie do pracowni przyrodniczych i komputerowych.

Całość zadania wyniesie 503 453,50 zł, z czego 478 280,82 zł będzie pochodziło ze środków unijnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group