• Środa, 19 czerwca 2019
  • Godz. 5:55
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 840
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Będziemy mieli kino Gdynia

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 6 listopada 2009, 8:33
Aktualizacja: 8:39
Autor: MaS
Fot. użyczone
Przez kilka dni ważyły się losy świdnickiego kina. Właściciel, Odra–Film we Wrocławiu, podjął decyzję o kontynuacji jego działania na nieco zmienionych zasadach.

Kino będzie odtąd funkcjonować już nie na zasadzie umowy dzierżawnej, ale jako jedno z kin administrowanych bezpośrednio przez Odra-Film. Będzie to miało swoje plusy i minusy.

- Filmy będą u nas szybciej, ja już nie będę układał repertuaru, tylko dyrekcja we Wrocławiu. – mówi dotychczasowy kierownik, a teraz operator kina, Andrzej Scheer (zauważając przy tym, że to nieco zabawny tytuł, bo kojarzy się z całkiem inną kinową funkcją) – I, tak jak dotąd, seans będzie średnio co dwie godziny, do trzech seansów dziennie po południu i wieczorem, w weekend oczywiście więcej.

- Niestety, wzrosną ceny biletów i to jest ten minus. Nie będą już uzależnione od długości seansu. Do tej pory kosztowały 12 złotych, więcej tylko w przypadkach, gdy projekcja trwała dużo dłużej. Teraz pojawi się nowość, której nie było od 1993 roku – podział na bilety normalne i ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów. Wydaje się to korzystne, ale właśnie te nowe bilety będą droższe – ich stała cena wyniesie 13 złotych, a normalnych 15. Jest to cena obowiązująca we wszystkich placówkach Odra-Filmu, nie będzie już zatem możliwości negocjacji. – dodaje kierownik. – W dodatku dwa razy trzeba będzie pokazać legitymację, raz przy kasie, raz na bramce, co nie będzie wygodne ani dla nas, ani dla klientów. Za to dzieci do trzeciego roku życia będą mogły wejść na seans bezpłatnie, jeśli rodzice nie będą mogli ich z nikim zostawić.

Jest jeszcze jeden problem – do tej pory repertuar przychodził z miesięcznym wyprzedzeniem i pan Andrzej przygotowywał go w postaci drukowanej, a następnie rozdawano go na mieście i zanoszono do placówek kulturalnych. Teraz o nowych filmach będzie się dowiadywał dopiero na tydzień wcześniej, a więc może rozpowszechniać program wyłącznie w postaci elektronicznej.

Będzie również kontynuowany remont. Ogrzewanie już wymieniono, a więc na sali nie jest zimno, planowana jest wymiana wykładzin, następnie foteli i malowanie. W tym miesiącu mogą być już nowe fotele.

Miejmy nadzieję, że mimo tych zmian jedyne świdnickie kino będzie nadal funkcjonowało bez przeszkód.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~chrapol 6-11-2009 11:02
No to przygoda. Jak wybudują Galerię Świdnicką i tam będzie kilka sal kinowych to nici z Gdyni.
~chrapol 6-11-2009 11:02
No to przygoda. Jak wybudują Galerię Świdnicką i tam będzie kilka sal kinowych to nici z Gdyni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group