powiat świdnicki: Beniaminkowie idą jak burza

Wtorek, 31 sierpnia 2010, 13:42
Aktualizacja: 13:46
Przed sezonem za głównych pretendentów do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej uznawano Górnika Boguszów–Gorce oraz Victorię Świebodzice, do walki z tą dwójką miał włączyć się jeszcze wzmocniony AKS Strzegom. Tymczasem wymienione drużyny zostały przyćmione przez beniaminków z Żarowa i Złotego Stoku.

To dopiero początek rozgrywek i ciężko jest cokolwiek przesądzać, ale Zjednoczeni jak na razie prezentują się świetnie. Po kolejnym zwycięstwie, tym razem w rozmiarze 3:0 z Białym Orłem Mieroszów przewodzą w tabeli klasy okręgowej z kompletem punktów, mało tego żarowianie nie stracili jeszcze bramki. W spotkaniu z Mieroszowem wynik otworzył w 19 min. Klimaszewski, w drugiej części gry po trafieniu dołożyli jeszcze Dąbrowski i Krawczyk.

Trzecia kolejka była przełomowa dla podopiecznych Romana Szuby. Zawodnicy Gromu Witków po dwóch porażkach, tym razem poznali smak zwycięstwa, pokonując na wyjeździe ekipę Sparty Ziębice 2:1. Wszystkie bramki padły w ostatnich 10 min. W 80 min bramkę dla witkowian zdobył Liszka, pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0 dla gości. Tuż przed zakończeniem spotkania padło honorowe trafienie dla Sparty.

Wyjazdowe zwycięstwo Stali Świdnica nad Górnikiem Boguszów-Gorce można uznać za dużą niespodziankę, ale wynik 4:1 na korzyść świdniczan to już sensacja. Do przerwy stalowy po bramkach Kopernickiego i Miki prowadzili różnicą dwóch bramek. Po przerwie trafienia dołożyli jeszcze Kopernicji i Morawski, a gospodarze odpowiedzieli tylko jedną bramką. Stal Świdnica odniosła na trudnym terenie bardzo przekonujące zwycięstwo, a co najważniejsze w pełni zasłużone.

Z pewnością nie takiego początku rozgrywek spodziewali się kibice świebodzickiej Victorii, która znowu straciła dwa punkty, remisując w Stroniu Śląskim z tamtejszym Kryształem 1:1. Co z tego, że świebodziczanie byli zespołem lepszym, jeżeli o punkt musieli drżeć do 87 min. Wtedy do wyrównujące trafienie dla naszych zawodników zdobył Rochatka.

Również remis na swoim koncie zapisali piłkarze strzegomskiego AKS-u. Podopieczni Rafała Hubschera zremisowali na wyjeździe z Iskrą Jaszkowa Dolna 1:1. Gospodarze jeszcze w pierwszej odsłonie wyszli na prowadzenie, którego nie udało im się jednak utrzymać do końcowego gwizdka sędziego. Przeszkodził im w tym planie Wiśniewski, który zaliczył wyrównujące trafienie.

Poniżej przedstawiamy komplet wyników i aktualną tabelę:

3.kolejka (28-29.08): Unia Złoty Stok – Zjednoczeni Ścinawka Średnia 6:0, Kryształ Stronie Śląskie – Victoria Świebodzice 1:1, Włókniarz Kudowa Zdrój – Nysa Kłodzko 0:1, Zjednoczeni Żarów – Biały Orzeł Mieroszów 3:0, Pogoń Pieszyce – Podzamcze Wałbrzych 5:2, Górnik Boguszów-Gorce – Stal Świdnica 1:4, Iskra Jaszkowa Dolna – AKS Strzegom 1:1, Sparta Ziębice – Grom Witków 1:2.

1. Zjednoczeni Ż – 3 – 9 – 7:0
2. Unia – 3 – 7 – 10:3
3. Nysa – 3 – 6 – 4:4
4. Pogoń – 3 – 5 – 7:4
5. AKS – 3 – 5 – 4:3
6. Victoria – 3 – 4 – 5:4
7. Stal – 3 – 4 – 4:3
8. Kryształ – 3 – 4 – 6:6