Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Graniczna: Bez niespodzianki w Granicznej

Czwartek, 19 lutego 2015, 9:10
Aktualizacja: 13:11
Autor: red.
Graniczna: Bez niespodzianki w Granicznej
Fot. UM Strzegom
Andrzej Gliński, dotychczasowy sołtys wsi Graniczna został wybrany na kolejną kadencję. To najważniejsze rozstrzygnięcie zebrania wiejskiego, które odbyło się 16 lutego br. w miejscowej sołtysówce. W spotkaniu wziął udział zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski.

W trakcie zebrania zgłoszono tylko jedną kandydaturę na sołtysa, którą przegłosowano jednogłośnie. Sołtysem ponownie został wybrany (15 głosami) Andrzej Gliński. W wyniku tajnego głosowania mieszkańcy zdecydowali, że w skład Rady Sołeckiej wejdą: Elżbieta Michniewicz, Andrzej Polikowski i Jan Wójcik.

Graniczna to jedna z najmniejszych podstrzegomskich wsi. Do niedawna w ogóle zapomniana, teraz coraz śmielej zaznaczająca swoje miejsce na mapie naszej gminy. Przełomowym wydarzeniem było wybudowanie placu zabaw w 2012 r., na którym odbyły się już trzy festyny integracyjne dla mieszkańców Granicznej. Równie ważnym zadaniem było wyremontowanie lokalu pozyskanego z zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych na potrzeby "sołtysówki" - czyli miejsca, gdzie sołtys wraz z Radą Sołecką mogą pełnić swoje obowiązki. Dużym echem, zwłaszcza medialnym, odbił się także zakup pierwszego w gminie urządzenia siłowego w plenerze.

- Powiem szczerze, że nie wierzyłem, że tak dużo się zmieni w naszej wsi. Mieliśmy szczęście, że trafił nam się taki burmistrz, który chciał nam pomóc i zintegrować wieś - mówił w trakcie zebrania sołtys Andrzej Gliński.

Zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski podkreślił, że dzięki współdziałaniu sołectwa i władz gminy Graniczna zmienia swój wizerunek i zyskuje na atrakcyjności. - Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia, ale będziemy starali się rozwiązywać problemy mieszkańców. Najważniejsze, że wszystko idzie w dobrym kierunku - zaznacza zastępca burmistrza Strzegomia.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group