Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bez pobłażania

Poniedziałek, 18 marca 2024, 7:01
Aktualizacja: 11:02
Autor: red
Świdnica: Bez pobłażania
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 8–14 marca 2024 roku.

08.03.20224r. godz.12.05 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na skwerze przy ulicy Siostrzanej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Od osoby tej czuć było silną woń alkoholu i nie można z nim było nawiązać żadnego kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Nietrzeźwy został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

09.03.2024r. godz.19.16 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące młodego mężczyzny leżącego na chodniku Al. Niepodległości. Na miejscu zgłoszenie potwierdzono. Przyczyną tej sytuacji było nadmierne spożycie alkoholu. Nietrzeźwy podał swoje dane oraz miejsce zamieszkania gdzie został przewieziony i przekazany pod opiekę ojcu.

10.03.2024r. godz.14.45 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu na skwerze przy ulicy Łukowej. Na miejscu skierowano patrol straży miejskiej. W czasie interwencji osoba pijąca alkohol zachowywała się agresywnie i dopuściła się znieważenia strażników. Mężczyzna został ujęty i osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Zarówno sprawa spożywania alkoholu jak i znieważenia funkcjonariuszy publicznych zostaną rozpatrzone przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Będą to dwie odrębne sprawy, jedna za popełnienie wykroczenia, druga zaś za popełnienie przestępstwa.

11.03.2024r. godz.14.31 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na ławce przystanku komunikacji publicznej w rejonie Placu Wolności. Na miejscu funkcjonariusze zastali nietrzeźwego Krzysztofa T. Swym czynem wyczerpał on znamiona kilku wykroczeń. Został on umieszczony do wytrzeźwienia w izbie zatrzymań a w dniu następnym stanął przed sądem gdzie został ukarany karą 29 dni aresztu.

12.03.2024r. godz.17.24 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny na wózku inwalidzkim, spożywającego alkohol przed sklepem na ulicy Leśnej. Zgłaszająca twierdziła, że osoba ta swym wyglądem i zapachem odstrasza klientów sklepu. Na miejscu strażnicy zastali doskonale znanego bezdomnego, który wielokrotnie naruszał porządek prawny. Mężczyzna nie był zainteresowany oferowaną pomocą i oddalił się z miejsca zdarzenia. Za swe zachowanie po raz kolejny odpowie przed sądem.

13.03.2024r. godz.17.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spalania śmieci w piecu domowym w jednym z lokali mieszkalnych przy ulicy Mazowieckiej. Funkcjonariusze straży miejskiej przeprowadzili kontrolę wskazanego lokalu. Ustalono, że mieszkanie posiada wyłącznie ogrzewanie gazowe.

14.03.2024r. godz.11.51 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa bez opieki przebywającego przed jednym ze sklepów przy ulicy Komunardów. Pies cały czas obszczekiwał przechodniów. Pomimo pewnych problemów strażnicy ustalili właściciela zwierzęcia, który został ukarany mandatem w kwocie 200 złotych za brak należytej opieki nad psem.

14.03.2024r. godz.14.27 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spalania odpadów na terenie ogrodów działkowych przy ulicy Podmiejskiej. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że jeden z działkowiczów wędził mięso co nie jest zabronione.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group