Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezdomni mogą liczyć na pomoc

Poniedziałek, 7 listopada 2022, 11:27
Autor: red
Świdnica: Bezdomni mogą liczyć na pomoc
Fot. UM Świdnica
W Świdnicy rozpoczęły się przygotowania do nadchodzącej zimy.

Mimo ładnej pogody przed nami zimniejsze miesiące. Większość z nas jest do nich odpowiednio przygotowana, ale są też takie osoby, które ze względu na wiek, choroby, niepełnosprawność, niesamodzielność, biedę oraz inne sytuacje losowe, mogą nie poradzić sobie ze skutkami niskich temperatur. Pamiętajmy o tych osobach.

Jak każdego roku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy prosi mieszkańców naszego miasta o zwracanie szczególnej uwagi na osoby narażone na niekorzystne oddziaływanie trudnych warunków pogodowych. Państwa wrażliwość na drugiego człowieka i życzliwa postawa mogą uratować komuś życie.

Informacje o osobach, których zły stan zdrowia, niepełnosprawność czy zła sytuacja życiowa nie pozwalają na samodzielne zabezpieczenie potrzeb, mogą Państwo przekazać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Franciszkańskiej 7, także telefonicznie: 74/852-13-27, wew. 16.

Informacje o osobach bezdomnych, przebywających na terenie ogródków działkowych, w zniszczonych budynkach bez ogrzewania, na klatkach schodowych, można przekazywać, również anonimowo, całą dobę do Straży Miejskiej z siedzibą przy ul. Dworcowej 2-4-6-8, tel. 986, 74/851-28-88.

Prosimy również o reagowanie także wtedy, gdy osoby zagrożone niskimi temperaturami są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group