Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Bezpieczeństwo publiczne – debata społeczna

Piątek, 10 maja 2013, 7:29
Autor: red.
Lutomia Dolna: Bezpieczeństwo publiczne – debata społeczna
Fot. użyczone
Wspieranie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnego będzie jednym z głównych tematów drugiej debaty społecznej, która tym razem odbędzie się w Lutomi Dolnej. Do uczestnictwa w spotkaniu, planowanym na poniedziałek 13 maja o godz. 17.00 zapraszają: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Świdnica.

Bezpieczne Osiedle i Dzielnica – to cykl debat w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań, które odbywają się na terenie całego kraju. Pierwsze takie spotkanie w gminie Świdnica odbyło się w Pszennie, 25 kwietnia br.

- Jednym z głównych priorytetów pracy policji na lata 2013-2015 jest rozszerzenie współpracy ze społeczeństwem i dążenie do tworzenia efektywnych, lokalnych systemów bezpieczeństwa. Ponadto rządowy program zakłada działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnego, w szczególności mającego na celu ograniczenie najbardziej dokuczliwej dla obywateli przestępczości pospolitej. To ważny obszar wspólnych działań administracji państwowej i samorządowej, który doskonale wpisuje się w istotę „community policing” – podkreślają przedstawiciele KPP w Świdnicy.

Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Świdnica zaprasza na debatę społeczną, która odbędzie się 13 maja 2013 r. o godz. 17.00 w świetlicy w Lutomi Dolnej 73.

Tematyka debaty:
- ograniczenie skali zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia
- wspieranie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnego i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie
- zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w debacie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group