Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Bezpieczeństwo w gminie

Piątek, 24 stycznia 2020, 7:51
Autor: red
Gmina Świdnica: Bezpieczeństwo w gminie
Fot. Gmina Świdnica
W 2019 roku na terenie gminy Świdnica odnotowano 2052 zgłoszenia, będące przedmiotem interwencji podejmowanych przez funkcjonariuszy policji.

- Rok wcześniej takich zdarzeń było 1855 – mówił Tomasz Zdeb, kierownik Posterunku Policji w Słotwinie, podsumowując stan bezpieczeństwa w gminie Świdnica za 2019 rok.

Posterunek Policji w Słotwinie działa od grudnia 2017 r. dlatego podczas tegorocznej odprawy można było dokonać analizy statystyk, w odniesieniu do 2018 i 2019 roku.

- Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas priorytetem. Od blisko 2 lat, możemy dokładniej prezentować policyjne statystyki w odniesieniu do gminy Świdnica, a to za sprawą działalności Posterunku Policji w Słotwinie. Już teraz z przekonaniem możemy powiedzieć, że jego uruchomienie było dobrym krokiem w kierunku poprawy bezpieczeństwa. Na ręce pana Jarosława Nowaczyka - zastępcy komendanta powiatowego policji w Świdnicy, składam serdeczne podziękowania za kolejny rok dobrej współpracy. Słowa uznania należą się funkcjonariuszom ze Słotwiny. Kierownikowi posterunku Tomaszowi Zdebowi, dzielnicowym: Marcie Balewicz i Adamowi Kłyszejko za liczne programy prewencyjne, spotkania z seniorami i uczniami w placówkach oświatowych. Dziękuję policjantom ze służby patrolowo-interencyjnej: Łukaszowi Wojak, Pawłowi Janiszewskiemu oraz Aleksandrze Widuto. Państwa rozpoznawalność w terenie świadczy o tym, że spotykacie się z mieszkańcami. Sytuacja kadrowa policji wciąż nie napawa optymizmem. Życzę zatem, abyśmy doczekali momentu pełnej obsady naszego posterunku w Słotwinie- mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

W imieniu Rady Gminy Świdnica, głos zabrała przewodnicząca, Regina Adamska podkreślając że radni cenią sobie wzajemną współpracę i deklarują dalsze wsparcie dla działań służących poprawie bezpieczeństwa publicznego w gminie Świdnica.

Priorytety funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Słotwinie na 2020 r.

- Kontynuacja programów profilaktycznych wśród dzieci, młodzieży oraz osób starszych (w tym zaplanowane na 29 i 30 stycznia spotkania z ratownikami GOPR wraz z pokazami ratownictwa górskiego z udziałem psów ratowniczych, w ramach bezpiecznych ferii zimowych).
- Ograniczenie wzrostu przestępczości w 7 kategoriach.
- Zwiększenie nadzoru nad miejscami zagrożonymi popełnianiem wykroczeń społecznie uciążliwych, w szczególności spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.
- Wykrywanie i represjonowanie sprawców zaśmiecania porzucających śmieci w rowach, na polach, czy miejscach zadrzewionych.
- Zabezpieczenie imprez na terenie gminy Świdnica, w tym dożynek gminnych oraz rozgrywek piłki nożnej (LKS Bystrzyca Górna i LKS Dabro-Bau Makowice).
- Kontynuacja spotkań z mieszkańcami m.in. w ramach wtorkowych dyżurów dzielnicowych w Urzędzie Gminy w Świdnicy.

Na dzień 22.01.2020 r. w Posterunku Policji w Słotwinie służbę pełnią 2 dzielnicowi:

starszy dzielnicowy asp. Adam Kłyszejko
dzielnicowa sierż.szt. Marta Balewicz
uzupełnienie 3 wakatu nastąpi z dniem 1 lutego 2020 r.

Funkcjonariusze służby patrolowo-interencyjnej:

referent st.sierż. Aleksandra Widuto
referent st.sierż. Paweł Janiszewski
policjant post. Łukasz Wojak

W 2019 r. w struktury Posterunku Policji w Słotwinie włączono 2 funkcjonariuszy:

post. Daniel Porucznik - skierowany do Szkoły Policji w Pile (zakończenie szkolenia kwiecień 2020 r.)
post. Daniel Morawski - od 28 stycznia skierowany na kurs podstawowy do Szkoły Policji w Katowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group