Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Bezpieczna Kobieta"

Wtorek, 31 października 2017, 7:36
Autor: red
Świdnica: "Bezpieczna Kobieta"
Fot. KPP Świdnica
W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, po dwóch latach przerwy ruszyła XVII edycja wspólnych działań prewencyjnych świdnickiej policji oraz Koła Ligi Kobiet Polskich pn. „Bezpieczna Kobieta”. W uroczystym otwarciu uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch.

Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

To już XVII edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie świdniczankom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

Podczas pierwszego spotkania uczestniczki kursu zostały również zapoznane z zasadami zachowania się w przypadku incydentu o charakterze terrorystycznym .

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, podczas której uczestniczki poznają m.in. źródła agresji człowieka, a także część praktyczną. Ta druga to przede wszystkim przedstawiane przez funkcjonariuszy różnego rodzaju symulacje zagrożeń oraz sposoby na skuteczną obronę przed napastnikiem.

Policjanci w czasie szkolenia zwracają głównie uwagę pań na aspekty prawne i praktyczne dozwolonej samoobrony. Pierwsze spotkanie zakończyło się omówieniem założeń i instrukcją zamieszczania zgłoszeń na aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group