Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczna, pewna siebie i świadoma prawa

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 7 listopada 2012, 10:54
Aktualizacja: 10:55
Autor: red.
Fot. użyczone
– Chcemy się nie tylko nauczyć podstawowych zasad samoobrony, ale także poznać przepisy i nabrać pewności siebie. Mamy nadzieję, że ten kurs naprawdę się przyda – mówią panie, które zgłosiły się do udziału w akcji „Bezpieczna kobieta”, organizowanej przez świebodzicką Straż Miejską wspólnie z policją.

Patronat honorowy objął burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. Zainteresowanie akcją przeszło oczekiwania organizatorów - zgłosiło się blisko 50 pań, w różnym wieku. Wszystkie zgodnie podkreślają, że pomysł bardzo im się spodobał i chcą się czegoś nauczyć, by czuć się bezpieczniej na ulicach.

- Wprawdzie w naszym mieście jest dosyć bezpiecznie, nigdy nie zostałam zaczepiona, ale teraz wczesnej zapada zmrok, czasami trzeba gdzieś wyjść, i różnie może się zdarzyć – mówi pani Jolanta, jedna z uczestniczek. – Liczę na dużo zajęć praktycznych, ale także informacji prawnych, co wolno, gdy się człowiek broni.

We wtorek, 6 listopada, o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie inaugurujące akcję. Panie uzyskały kilka informacji organizacyjnych od Komendanta SM Łukasza Gila, a burmistrz Bogdan Kożuchowicz życzył uczestniczkom satysfakcji i zdobycia jak najwięcej umiejętności.

Pierwsze zajęcia praktyczne zaczynają się już w ten czwartek. Cały kurs potrwa do końca grudnia. Zajęcia będą się odbywać we wtorki, w hali OsiR, ul. Mieszka Starego 6. Uczestniczki spotkania organizacyjnego otrzymały szczegółowy harmonogram zajęć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group