Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bezpieczna praca za granicą

Sobota, 22 kwietnia 2017, 13:25
Autor: red
Świebodzice: Bezpieczna praca za granicą
Fot. UM Świebodzice
W sali MDK po raz kolejny odbyły się z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy filii w Świebodzicach oraz Urzędu Miejskiego w Świebodzicach otwarte warsztaty poświęcone bezpiecznemu poszukiwaniu pracy za granicą.

Wzięło w nich udział kilkunastu świebodziczan.

Spotkanie - prowadzone przez Martę Kędzierską, doradcę Eures przy Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Wałbrzychu, było owocne w wiedzę. Uczestniczący w nim mieszkańcy Świebodzic podczas prelekcji oraz projekcji filmu dowiedzieli się, jak skutecznie weryfikować zagraniczne oferty pracy, w sytuacji, gdy bezpośredni kontakt z pracodawcą jest - choćby z racji oddalenia miejsca zatrudnienia utrudniony, czy jak zorganizować swój pobyt w obcym kraju pod kątem formalnym - jakie dokumenty należy zgromadzić, by być konkurencyjnym na obcym rynku pracy i, co najważniejsze, by podjęte zatrudnienie było legalne.

Spotkanie ze specjalistką Eures, zorganizowane w związku ze zbliżającym się okresem prac sezonowych i wzmożeniem wyjazdów osób poszukujących zatrudnienia, to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego oraz PUP Filia w Świebodzicach. Kolejne, tym razem dla osób poszukujących pracy na terenie Świebodzic - IX Świebodzickie Targi Pracy, już 11 maja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group