Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 823
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezpieczna przystań dla dzieci i rodziców

Piątek, 1 kwietnia 2011, 7:40
Aktualizacja: 7:41
Autor: GrA
Świdnica: Bezpieczna przystań dla dzieci i rodziców
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przychodnia wraz z poradnią dla dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi, szkolenia dla rodziców, nauczycieli i lekarzy, a wreszcie miejsce, gdzie rodzice mogą na dwie–trzy godziny zostawić swoje dzieci pod opieką profesjonalistów, by móc załatwić swoje własne sprawy – to główne założenia nowo powstałego w mieście stowarzyszenia.

„Sensus”, bo tak brzmi jego nazwa ma być z założenia bezpieczną przystanią dla rodzin, wychowujących dzieci z autyzmem lub innymi zaburzeniami rozwojowymi.

– Takie stowarzyszenie jest w naszym mieście bardzo potrzebne. Na tym terenie nie ma podobnej organizacji zrzeszającej rodziców, specjalistów i nauczycieli – wyjaśnia Agnieszka Hryckiewicz, jedna z członkiń komitetu założycielskiego.

Teraz chorzy z powiatu świdnickiego muszą korzystać z pomocy ośrodków we Wrocławiu lub Mikoszowej. Dla wielu z nich dojazd do nich stanowi często problem. – Czasem dzieje się tak, że z uwagi na brak możliwości dojazdu rodzice muszą rezygnować z niektórych form terapii dla swojego dziecka, jeśli w Świdnicy powstanie takie miejsce, to nasze dzieci będą miały większe szanse na rozwój – dodaje Agnieszka Hryckiewicz.

W planach stowarzyszenia jest stworzenie przychodni wraz z poradnią dla małych pacjentów z powiatu świdnickiego, miejsca szkoleń dla rodziców, lekarzy i nauczycieli oraz żłobko-przedszkola, w którym rodzice, pod fachową opieką mogliby zostawić swoje pociechy.

– To, co dla wielu rodziców jest takie proste, nam sprawia niekiedy trudności. Z dzieckiem z zaburzeniami nie da się pójść w każde miejsce. Są to często dzieci nadwrażliwe, reagujące krzykiem i płaczem. Dlatego możliwość pozostawienia dziecka pod opieką specjalisty na godzinę lub dwie, by móc iść choćby załatwić sprawę w urzędzie będzie dla wielu rodziców niezwykle pomocne – tłumaczy Monika Krawczyszyn.

W czwartek 31 marca odbyło się pierwsze, założycielskie spotkanie stowarzyszenia Sensus. – Dziś „Senus” zostało powołane do życia, przyjęliśmy także status stowarzyszenia, wybraliśmy komitet założycielski, zarząd oraz skład komisji rewizyjnej, wszystko jednogłośnie – śmieje się Katarzyna Leśnicka, prezes stowarzyszenia. – Teraz kompletujemy wszelkie dokumenty i w przyszłym tygodniu wyślemy je do sądu.

W spotkaniu założycielskim wzięło udział 18 członków stowarzyszenia. Na jego czele stanie Katarzyna Leśnicka, wiceprezesem została Agnieszka Hryckiewicz oraz Agnieszka Mazurek, Agnieszka Zielińska zajmie stanowisko sekretarza, za finanse stowarzyszenia odpowiadać natomiast będzie Bożena Zysk. W chwili obecnej stowarzyszenie rozgląda się już także za miejscem swojej siedziby.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group