Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Bezpieczne miejsca do zabawy

Poniedziałek, 21 października 2013, 10:01
Aktualizacja: 10:03
Autor: red.
Gmina Żarów: Bezpieczne miejsca do zabawy
Fot. UM Żarów
W Mrowinach, Wierzbnej i Pyszczynie powstały właśnie nowe place zabaw, na które gmina Żarów pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W sumie na budowę trzech placów zabaw pozyskano środki finansowe w wysokości ponad 15 tysięcy złotych.

- Umowa przyznania pomocy na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013" podpisana została w okresie wiosennym. W Mrowinach rozbudowany został plac zabaw przy Szkole Podstawowej, w Wierzbnej i Pyszczynie natomiast nowe urządzenia rekreacyjne dla najmłodszych pojawiły się w miejscu zdewastowanych placów zabaw. Inwestycja kosztowała ponad 39 tysięcy złotych. Na nowych obiektach najmłodsi w bezpieczny sposób będą mogli spędzać swój wolny czas - wyjaśnia Przemysław Sikora z Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W trakcie ostatnich czterech lat gmina Żarów, pozyskując na ten cel środki zewnętrzne, wybudowała 15 nowych placów zabaw dla najmłodszych mieszkańców. W tym roku powstały kolejne trzy place zabaw: w Mrowinach, Pyszczynie i Wierzbnej. Gmina w następnych latach będzie starała się o kolejne środki na budowę nowych placów zabaw m.in. w Żarowie oraz modernizację już istniejących placów zabaw.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group