Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1367
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bezpieczne przejścia

Piątek, 14 stycznia 2022, 7:35
Autor: red
Żarów: Bezpieczne przejścia
Fot. UM Żarów
Na terenie Żarowa powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. Kilka dni temu burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisali umowy na realizację zadania „Wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych” i niebawem ruszą pierwsze prace wykonawcze.

W ramach zadania wykonanych zostanie łącznie osiem przejść dla pieszych, w miejscach, gdzie jest duże natężenie ruchu. Będą to 4 przejścia przy Szkole Podstawowej w Żarowie na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego, 1 Maja i Sikorskiego, 2 przejścia na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Sikorskiego, 1 przejście na ul. Mickiewicza oraz 1 przejście na ul. Armii Krajowej za skrzyżowaniem z ul. Piastowską. Inwestycje z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.

- Wszystkie przejścia dla pieszych, które zostaną przebudowane, usytuowane są w miejscach, w których występuje wzmożony ruch samochodowy. Kilka z tych przejść znajdują się również w pobliżu szkół podstawowych na terenie Żarowa. Dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie przebudowy tej infrastruktury – mówi burmistrz Leszek Michalak.

- Głównym celem zadań, na które podpisaliśmy umowy, jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych i zwiększenie ochrony uczestników ruchu - w tym przypadku pieszych. Inwestycja zakłada wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych, a w ramach prac przejścia będą doświetlone i oznakowane, dobudowane zostaną również chodniki doprowadzające do przejścia. Wszystkie zadania realizowane będą w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z którego pozyskaliśmy 80% dofinansowania – dopowiada zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Realizacja wszystkich inwestycji ma potrać do końca maja. Łączny koszt budowy bezpiecznych przejść dla pieszych to kwota blisko 300 tysięcy złotych, dofinansowanie w wysokości 280 tysięcy złotych zostało przyznane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group