Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bezpieczne przejścia

Poniedziałek, 2 maja 2022, 9:57
Autor: red
Żarów: Bezpieczne przejścia
Fot. UM Żarów
Przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, 1 Maja, Sikorskiego, Armii Krajowej, Mickiewicza oraz Piastowskiej w Żarowie powstają nowe i bezpieczne przejścia dla pieszych.

W ramach prowadzonych prac przejścia będą doświetlone i oznakowane, dobudowane zostaną również chodniki doprowadzające do przejścia. Właśnie rozpoczęły się prace przygotowawcze przy budowie nowych i bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie naszego miasta.

- Przejścia zostaną wybudowane na ulicach, przy których odnotowujemy wzmożony ruch samochodowy. Inwestycje będą miały znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tych miejscach, zwłaszcza, że niektóre z nich powstaną w pobliżu szkół podstawowych na terenie Żarowa. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia naszych najmłodszych mieszkańców – mówi burmistrz Leszek Michalak.

W ramach zadania wykonanych zostanie łącznie osiem przejść dla pieszych, w miejscach, gdzie jest duże natężenie ruchu. Będą to 4 przejścia przy Szkole Podstawowej w Żarowie na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego, 1 Maja i Sikorskiego, 2 przejścia na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Sikorskiego, 1 przejście na ul. Mickiewicza oraz 1 przejście na ul. Armii Krajowej za skrzyżowaniem z ul. Piastowską.

Całkowity koszt inwestycji to kwota blisko 300 tysięcy złotych. Zadanie finansowane jest ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 280 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Na czas trwania prac prosimy o zachowanie na wskazanych odcinkach szczególnej ostrożności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group