Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Bezpieczne przejścia

Sobota, 16 grudnia 2023, 15:13
Autor: red
Gmina Żarów: Bezpieczne przejścia
Fot. UM Żarów
Burmistrz Żarowa Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisali umowy na realizację kolejnych ważnych zadań inwestycyjnych. W przyszłym roku rozpoczniemy budowę bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie naszego miasta.

W ramach inwestycji powstanie również zatoka przystankowa przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, Ks. Jadwigi Śląskiej i Alei Złotych Dąbów w Żarowie. Z kolei przy ul. Armii Krajowej, w kierunku osiedla domków jednorodzinnych, powstanie przejście pieszo-rowerowe oraz nowy chodnik. Inwestycje będą realizowane w ramach zadania „Wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych” i współfinansowane zostaną z pozyskanego przez gminę dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Podpisane umowy to kontynuacja realizacji zadań dotyczących budowy bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie naszej gminy. Jedna umowa dotyczy budowy bezpiecznych przejść dla pieszych w Żarowie i w ramach tego zadania przebudowane zostanie przejście dla pieszych przy budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie. W tym miejscu powstanie zatoka autobusowa na wzór zatoki, która została wybudowana przy SP Żarów na ul. 1 Maja w Żarowie. Zależy nam, aby zapewnić bezpieczny dojazd i wyjazd dzieciom, które dojeżdżają do placówki. Druga umowa obejmuje wykonanie bezpiecznego i doświetlonego przejścia pieszo-rowerowego w Żarowie, od strony Bożanowa, na wysokości ul. Wiosennej w Żarowie. W ramach inwestycji powstanie tutaj również nowy chodnik – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Inwestycje będą finansowane ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt budowy przejścia dla pieszych wraz z zatoką przystankową przy Szkole Podstawowej w Żarowie w obrębie skrzyżowań drogi gminnej ul. Piastowskiej, Ks. Jadwigi Śląskiej oraz Alei Złotych Dębów wynosi 558.236,50 zł, dofinansowanie 446.589,20 zł. Budowa bezpiecznego przejścia pieszo-rowerowego wraz z budową chodnika przy ul. Armii Krajowej kosztować będzie 341.807,50 zł, kwota pozyskanego dofinansowania wynosi 273.446,00 zł. Budowa nowych inwestycji rozpocznie i zakończy się w 2024r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group