Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1345
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Bezpieczne przejścia

Środa, 6 marca 2024, 17:35
Autor: red
Gmina Żarów: Bezpieczne przejścia
Fot. UM Żarów
Na terenie Żarowa powstają kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych. Rozpoczęła się budowa chodnika oraz nowego przejścia pieszo–rowerowego przy ul. Armii Krajowej w Żarowie.

Inwestycje są realizowane w ramach zadania „Wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych” i współfinansowane z pozyskanego przez gminę Żarów dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Będzie to kolejne bezpieczne, doświetlone przejście dla pieszych, które powstaje na terenie miasta. Dodatkowo wykonamy również nowy chodnik od stacji paliw w kierunku Bożanowa, do skrzyżowania z ul. Wiosenną. Inwestycja poprawi komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych poruszających się w stronę firm i restauracji zlokalizowanych na tym terenie. To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Budowa bezpiecznych przejść dla pieszych to zadanie, które konsekwentnie realizowane jest na terenie Żarowa. Przypomnijmy, że w 2022r. wykonaliśmy 8 przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, 1 Maja, Sikorskiego, Armii Krajowej, Mickiewicza oraz Piastowskiej w Żarowie. Niebawem powstaną kolejne bezpieczne odcinki dla pieszych. Budowa bezpiecznego przejścia pieszo-rowerowego wraz z budową chodnika przy ul. Armii Krajowej kosztować będzie 341.807,50 złotych, kwota pozyskanego dofinansowania wynosi 273.446,00 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group