Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Bezpieczni z Gimnazum nr 4 w Świdnicy

Czwartek, 1 maja 2014, 15:01
Aktualizacja: 17:06
Autor: red.
Wrocław: Bezpieczni z Gimnazum nr 4 w Świdnicy
Fot. użyczone
29 kwietnia nasza reprezentacja w składzie: Roksana Grodowska, Karolina Skalska, Martyna Bialik uczestniczyła w dolnośląskim konkursie "Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze" organizowanym przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Uczennice indywidualnie napisały test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i ogólnego bezpieczeństwa. W zadaniach należało odpowiedzieć na wiele pytań z ruchu drogowego, ratownictwa medycznego, prewencji ogólnej i przeciwpożarniczej. W części praktycznej każda z uczennic wykonywała zadania wymagające połączenia wiedzy teoretycznej z praktyczną z zakresu prewencji ogólnej - kradzież telefonu i algorytm postępowania, wiedzy pożarniczej - meldunek ratunkowy i zabezpieczenie miejsca, bezpieczeństwa drogowego - jazda rowerem po miasteczku drogowym oraz pierwszej pomocy - podstawowe zabiegi BLS.

Spośród wszystkich szkół z Dolnego Śląska nasze G4 zajęło ostatecznie III miejsce przegrywając tylko o 1pkt. miejsce II. Jest to wielki sukces uczennic, które wiele godzin spędziły nad przygotowywaniem się do konkursu. Do konkursu reprezentację przygotowywał nauczyciel EDB - Marcin Kuc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group