Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bezpiecznie ferie 2015

Wtorek, 13 stycznia 2015, 14:51
Aktualizacja: 16:40
Autor: red.
Region: Bezpiecznie ferie 2015
Fot. archiwum
W związku z okresem ferii zimowych tak jak w latach ubiegłych do zadań wielu instytucji, w tym także Policji należy podjęcie działań zmierzających do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Działania te obejmą następujące obszary:
- bezpieczeństwo na drogach
- bezpieczeństwo w miejscu wypoczynku
- bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania

Realizacja akcji „Bezpieczne Ferie 2015” przeprowadzana jest ze szczególnym uwzględnieniem terminu ferii wyznaczonego dla woj. dolnośląskiego, tj. w okresie od 19 stycznia do 30 stycznia 2015 roku. Głównym celem działań jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, które uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku jak i tym, które pozostały w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusze realizując przedsięwzięcie m.in. zorganizują spotkania z wychowawcami lub opiekunami oraz dziećmi, poświęcone zasadom bezpieczeństwa, występującym zagrożeniom i sposobom ich unikania.

W okresie ferii policjanci będą ponadto:
- kontrolować miejsca pozostawione bez nadzoru, a stwarzające różnego rodzaju zagrożenia, zwłaszcza zbiorników wodnych oraz miejsc zimowych zabaw,
- kontrolować miejsca zorganizowanego wypoczynku,
- kontrolować miejsca sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem sprzedaży osobom nieletnim, jak również miejsca, gdzie może dochodzić do handlu lub zażywania środków odurzających.

Szczególne znaczenie w tym okresie ma bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży, dlatego też policjanci podczas ferii od 19 stycznia do 30 stycznia 2015 roku będą prowadzili wzmożone kontrole stanu technicznego autokarów.

Funkcjonariusze realizujący działania oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów, szczególną uwagę zwracać będą na:
- stan trzeźwości kierowców,
- przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
- nieprawidłowe wyprzedzanie,
- stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów,
- zapisy tachografów celem sprawdzenia norm czasu odpoczynku i kierowania,
- prawidłowość załadunku bagażu i sprzętu zimowego

W przypadkach zaistnienia utrudnień w ruchu, policjanci podejmą czynności zmierzające do przywrócenia płynności oraz udzielą kierującym informacji o zaistniałych utrudnieniach w ruchu i zorganizują objazdy.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group