Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Bezpiecznie na przejeździe

Piątek, 25 listopada 2022, 11:45
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Bezpiecznie na przejeździe
Fot. SP Jaworzyna Śląska
Jak zachować się w pobliżu przejazdu kolejowego? Jak zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu kolejowo–drogowego? Odpowiedzi na te i inne pytania mogli uzyskać uczniowie klas 1–3 ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej podczas spotkania z przedstawicielem PKP PLK S.A. Linii Kolejowych w Wałbrzychu.

We wtorek, 22 listopada w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej gościł Krzysztof Wójcik z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Linii Kolejowych w Wałbrzychu - koordynator społecznej kampanii „Bezpieczny Przejazd”, który spotkał się z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się, co to jest przejazd kolejowo-drogowy i jak bezpiecznie powinni zachowywać się piesi, rowerzyści i kierowcy w jego pobliżu. Omawiane były różne niebezpieczne sytuacje, które na przejazdach zdarzają się codziennie. Szczególną uwagę prowadzący zajęcia zwrócił na zachowania będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu kolejowo-drogowego.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Z zainteresowaniem odpowiadali na pytania. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały książeczki edukacyjne i worki odblaskowe, które mają przypominać i utrwalać użytkownikom ruchu drogowo-kolejowego o bezpiecznym i mądrym zachowaniu. Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych jest wspólną sprawą wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Foto: SP Jaworzyna Śląska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group