Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezpiecznie podczas WOŚP

Poniedziałek, 16 stycznia 2017, 15:25
Aktualizacja: 15:27
Autor: red
Świdnica: Bezpiecznie podczas WOŚP
Fot. KPP Świdnica
Na Dolnym Śląsku podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było bezpiecznie. Jak co roku i tym razem policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób kwestujących oraz spokojnym przebiegiem imprez związanych z WOŚP.

Nad bezpieczeństwem tegorocznego XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwali, jak co roku dolnośląscy funkcjonariusze. W wielu miastach zobaczyć można było więcej patroli. Policjanci pełnili służbę pełnili głównie w umundurowaniu z kamizelkami odblaskowymi po to, aby można było zobaczyć ich z większej odległości i zwrócić się z prośbą o pomoc lub poradę. Funkcjonariusze ci zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki prowadzone są przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. W działania zaangażowani byli również policjanci służb operacyjnych, którzy monitorowali główne ciągi komunikacyjne i miejsca gromadzenia się uczestników WOŚP, by zapobiegać zdarzeniom o charakterze kryminalnym.

Wcześniej funkcjonariusze prowadzili także działania wyprzedzające polegające na spotkaniach z wolontariuszami WOŚP-u, podczas których rozmawiano o ogólnych zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy oraz informowaniu mieszkańców o mogących wystąpić zagrożeniach.

Zaangażowanie dolnośląskiej Policji i innych osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas XXV finału WOŚP, a także przestrzeganie przez kwestujących zasad bezpieczeństwa pozwoliło na spokojny i bezpieczny przebieg imprezy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group