Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Bezpiecznie podczas WOŚP na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 11:32
Aktualizacja: 11:34
Autor: red.
Dolny Śląsk: Bezpiecznie podczas WOŚP na Dolnym Śląsku
Fot. archiwum
XXI Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł bardzo spokojnie. Odnotowano jedynie dwa zdarzenia, czyli znacznie mniej niż w poprzednich latach. We Wrocławiu m.in. policjanci po pościgu i przeszukiwaniu terenu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o napad na jedną z wolontariuszek WOŚP i kradzież puszki z datkami. Funkcjonariusze odnaleźli puszkę, porzuconą przez sprawców w parku i odzyskali pieniądze. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Dolnym Śląsku minął bardzo spokojnie. Na obszarze całego regionu Policja odnotowała zaledwie dwa zdarzenia, a więc znacznie mniej niż podczas poprzednich edycji WOŚP. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni.

Na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna policjanci zatrzymali po pościgu i przeszukiwaniu terenu dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, podejrzanych o to, że po godzinie 20.00 na osiedlu Kozanów zagrozili 17 – letniej wolontariuszce nożem i zażądali oddania puszki. Po kradzieży uciekli w stronę parku Zachodniego. Natychmiast po zgłoszeniu policjanci ruszyli za napastnikami. Chwilę później obaj podejrzani byli już w rękach funkcjonariuszy. Policjanci znaleźli przy nich banknoty i bilon w kwocie około 270 złotych. Odnaleziono także puszkę, porzuconą przez sprawców w parku. Przy jednym z zatrzymanych policjanci znaleźli też marihuanę. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do kradzieży puszki doszło także w rejonie ul. Jedności Narodowej. Nieznany jeszcze na chwilę obecną sprawca wyrwał puszkę 15 – latce i uciekł z nią. Obecnie funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie czynności mające na celu ustalenie sprawcy i jego zatrzymanie. Według danych szacunkowych jego łupem padło około 200 -300 złotych.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group