Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bezpieczniej dla pieszych

Czwartek, 4 września 2014, 13:16
Aktualizacja: 15:17
Autor: red.
Żarów: Bezpieczniej dla pieszych
Fot. UM Żarów
Od kilku tygodni trwają prace remontowe przy budowie nowych chodników w Pożarzysku i Imbramowicach. Nowe inwestycje poprawią bezpieczeństwo nie tylko samych mieszkańców, ale także uczestników ruchu drogowego. Zwłaszcza teraz, kiedy rozpoczął się nowy rok szkolny. – Nowy ciąg pieszy powstaje przy ul. Żarowskiej w kierunku kościoła, a także przy budynku samej szkoły.

Tuż przed nim kierowcy będą mogli zostawiać swoje auta na nowym parkingu. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych, którzy powrócili już w szkolne mury. W Pożarzysku natomiast powstanie 200 metrów bieżących nowego chodnika. Prace wykonują pracownicy prac interwencyjnych i robót społecznych - wyjaśnia Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

O budowę nowego chodnika w Pożarzysku wnioskowali również sami mieszkańcy. Na to zadanie przeznaczyli część środków z funduszu sołeckiego. - Odcinek drogi, przy której powstaje nowy chodnik jest bardzo ruchliwy. Docierały do nas sygnały od innych mieszkańców, aby powstał właśnie w tym miejscu. Cieszymy się, że zrobi się tutaj bezpieczniej. Zwłaszcza dla naszych najmłodszych pociech - mówi Łukasz Brańka, sołtys Pożarzyska.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group