Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bezpieczniej w drodze do szkoły

Wtorek, 24 października 2017, 7:51
Autor: red
Świebodzice: Bezpieczniej w drodze do szkoły
Fot. UM Świebodzice
Nowe przejście dla pieszych i poziome oznakowane, oddzielające wyraźnie jezdnię od ciągu pieszego, powstało na ul. Ofiar Oświęcimskich w Świebodzicach. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, idących tym odcinkiem do Szkoły Podstawowej nr 4.

Sprawę sygnalizowali na spotkaniach półmetkowych mieszkańcy Pełcznicy. Nad realizacją zadania czuwał radny Sławomir Łukawski, radny z tej dzielnicy.
- Bardzo się cieszę, że temat został sfinalizowany, trochę to trwało, ale niestety nawet na tak niewielki odcinek trzeba było zlecić i wykonać projekt nowej organizacji ruchu – mówi radny. – Mam nadzieję, że rodzice dzieci maszerujących do szkoły choć trochę odetchną, bo rzeczywiście jest teraz na tym odcinku o wiele bezpieczniej.

Prace wykonał na zlecenie gminy ZGK Świebodzice sp. z o.o. Polegały one na wyznaczeniu nowego przejścia dla pieszych a także poszerzeniu chodnika i obniżeniu krawężnika po lewej stronie ulicy patrząc od strony centrum. Zaś po prawej stronie, gdzie nie ma chodnika, wyznaczono linię krawędziową poziomą na jezdni wzdłuż budynku nr 30, która oznacza krawędź jezdni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group