Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Bezpieczniej w Strzegomiu

Środa, 29 stycznia 2020, 11:06
Autor: red
Gmina Strzegom: Bezpieczniej w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Mniej wypadków i kolizji, mniej rannych i ofiar śmiertelnych, mniej kradzieży z włamaniem, więcej zatrzymań na gorącym uczynku, więcej uszkodzeń mienia, więcej kradzieży samochodów, ogólna ilość interwencji podobna do roku 2018 r. – to najważniejsze statystyki za ubiegły rok, które przedstawił komendant KP w Strzegomiu – Piotr Galicki na dorocznej naradzie policjantów z władzami miasta i radnymi Rady Miejskiej w Strzegomiu. Spotkanie odbyło się 24 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Komendant poinformował także, że trwający remont budynku Komisariatu Policji w Strzegomiu zakończy się w listopadzie br. Koszt prac wynosi ok. 2,5 mln zł. Po zakończeniu remontu siedziba policji będzie wizytówką naszego miasta. Odniósł się ponadto do badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS w dniach 4-11 kwietnia 2019 r. 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 98 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. - Nigdy w historii tego badania, tj. od marca 1987 r., odsetek wskazań na poczucie bezpieczeństwa w okolicy miejsca zamieszkania nie był tak wysoki. Niewątpliwie to również zasługa coraz skuteczniejszych działań podejmowanych przez policję - mówił komendant Piotr Galicki.

W 2019 r. strzegomska policja miała na swoim koncie kilka udanych akcji. Warto wspomnieć, że udało się m. in. zatrzymać sprawcę styczniowego - nocnego - rozboju na ul. Świdnickiej w Strzegomiu. Sprawca uderzał kijem w tył głowy poszkodowanego, a następnie gdy ten upadł na ziemię, bił go po całym ciele, zmuszając do oddania pieniędzy w kwocie 1.040,00 zł. Podjęte przez funkcjonariuszy zespołu kryminalnego KP Strzegom czynności doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o dokonanie tego brutalnego napadu. Sprawca odbywa teraz karę wieloletniego pozbawienia wolności.

Władze samorządowe wysoko oceniły pracę strzegomskim policjantów i wyraziły nadzieję na dalszą dobrą współpracę między policją a lokalnym samorządem. Pozytywnie o pracy stróżów prawa ze Strzegomia wypowiedział się komendant KPP w Świdnicy Andrzej Dobies.

Po zakończeniu narady - pod magistratem - doszło do przekazania nowego radiowozu policyjnego marki Volkswagen Transporter strzegomskiej policji. Nowy samochód ma przyczynić się do skuteczniejszego funkcjonowania tej ważnej formacji. Koszt samochodu wyniósł ok. 190 tys. zł, z czego z budżetu gminy wydatkowano na ten cel 90 tys. zł. Poświęcenia nowego radiowozu dokonał ks. Mateusz Kubusiak z Parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel w Strzegomiu. Dodajmy, że naszym policjantom przekazano także kolejny alkomat wraz z kasetami oraz pluszowe maskotki "Komisarz Lew", które trafią do dzieci uczestniczących w pogadankach szkolnych oraz interwencjach domowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group