Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Bezpieczniej w Witoszowie i Pogorzale

Poniedziałek, 19 września 2016, 7:36
Autor: red
Gmina Świdnica: Bezpieczniej w Witoszowie i Pogorzale
Fot. Gmina Świdnica
Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców to priorytet dla gminy Świdnica, który sukcesywnie jest realizowany w 33 sołectwach. Każdego roku przybywa średnio 1000 m2 ciągów pieszych.

- W ostatnich tygodniach nowe chodniki przy drodze powiatowej pojawiły się w sołectwach Witoszów Dolny oraz Witoszów Górny– mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Wykonawcą inwestycji w Witoszowie Dolnym była firma Skanska S.A. Całość zadania wyniesie 73,2 tys. zł. Przedmiotem inwestycji była budowa chodnika przy drodze powiatowej (240 mb), na odcinku od granic administracyjnych miasta Świdnicy do istniejącego chodnika w miejscowości Witoszów Dolny. Tym samym mieszkańcy, którzy pieszo pokonują ten odcinek drogi (od ronda przy Pogotowiu Ratunkowym w Świdnicy) mogą nowym chodnikiem bezpiecznie dotrzeć do miejsca swojego zamieszkania.

W Witoszowie Górnym budowę chodnika przy drodze powiatowej realizowała firma ZUK w Strzegomiu Sp. z o.o. Efektem prac jest 180 m2 nowego chodnika i remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 44,9 tys. zł.

W miejscowości Pogorzała do końca września planowane jest zakończenie prac związanych z budową zatoki autobusowej i chodnika oraz przebudową zjazdu przy drodze powiatowej Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. ze Świdnicy, a wartość inwestycji wyniesie 48,3 tys. zł.
- Decydując się na te zadania, kierowaliśmy się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci i młodzieży. Do centrum oświatowego w Witoszowie Dolnym każdego dnia uczęszcza ponad pół tysiąca uczniów. W wielu przypadkach jest to kontynuacja rozpoczętych prac w latach poprzednich, tak aby kompleksowo zakończyć budowę ciągów pieszych, a tym samym znacząco poprawić bezpieczeństwo – mówi wójt Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group