Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: „Bezpieczny Junior” w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej

Piątek, 11 stycznia 2019, 17:12
Aktualizacja: Sobota, 12 stycznia 2019, 15:14
Autor: red
Lutomia Dolna: „Bezpieczny Junior” w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej
Fot. KPP Świdnica
W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez świdnicką komendę pn. „Bezpieczny Junior”, dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie przeprowadził spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci.

Funkcjonariusze starali się uświadomić młodzieży, że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą także liczne zagrożenia. Z młodzieżą omówiono najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem sieci. Policjanci uświadamiali i ostrzegali młodzież przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć czy filmów.

Dzielnicowi zwrócili także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. W trakcie spotkania omówiona została również odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania i uzyskiwali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wizyta przedstawicieli Policji w szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażeni są w wirtualnym świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group